'Mahkeme sonucu Allah'a kaldı'

  • Giriş : 30.04.2006 / 00:00:00

Eski Türkiye güzellerinden Manolya Onur, eski eşi Haydarabad Nizamı Mükerrem Bereket Şah ile 15 yaşındaki kızı Nilüfer için giriştiği nafaka mücadelesinde son noktaya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde gazetecilerin sorularını cevaplayan Manolya Onur, doğum günlerini mahkemede geçirdiklerini söyleyerek, mahkemenin bittiğini ama daha kararın açıklanmadığını, karar duruşması için Hindistan'a tekrar gideceğini gideceğini belirtti.

"Sonuç daha belli değil. Biraz Allah'a biraz da hakime kaldı." diyen Onur, şöyle konuştu: "Çok şükür, 9 sene sonra mahkeme bitti, iyi olmasını arzu ediyorum. Karar üç hafta sonra açıklanacak. Karar açıklandıktan sonra bir üst mahkemeye gitme durumu var. Aile mahkemesinde açılan dava 9 sene sonra bitti, ülkeme çok sevinçli geldim. Her zaman iyiler kazanır. Süre önemli değil, ama sonunda kazanmak hakikatten inançla ilgiliymiş."

Karar duruşmasından sonra yeniden gideceğini belirten Manolya Onur, "Artık bir ayağım orada olacak. Doğum günümü mahkeme salonunda kutladık. Birinci doğum günü kızımın doğum günüydü. 27 Mart'ta yine mahkemedeydik. İkinci mahkemem 15 Nisan'da idi. Bu sefer de benim doğum günümdü. Doğum günümü orada geçirdim. Son derece stresli hoş bir yer değil, ama ben yine de hayra yordum. Kendimi bu sefer mahkeme daha iyi ifade ettim." diye konuştu.

Manolya Onur, daha sonra şunları söyledi: "Bundan önce kaçıyordum ve işe daha olumlu bakıyordum. Eşim bir gün bunları anlayacak. Bizi bu mahkemelere taşımayacak. 15 yaşındaki bir prensesin mahkeme kapılarında durması hoş değil. Ben eski bir eşiyim, ne olursa olsun beş altı sene yaptığım bir prenseslik var. Bir sevgi, saygı var, ondan sonra kalkıp orada mahkemeye çıkmak... Bu mahkemenin amacı, çocuğun nafakasını almak... Hakikaten üzücü ve eziyetli... Babası son 7 yıldan beri maddi yardımda bulunmadı. Bir sebep göstermedi ve kaçtı. Sorduğum zaman 'avukatıma danışın' veya ilk eşi Esra Birgen var 'ona sorun' diyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious