Mahkumlar tuvalette yatıyor

Mahkumlar tuvalette yatıyor.10284
  • Giriş : 22.07.2008 / 16:04:00

Cezaevindeki doluluk hükümlülerin tuvalette yatmalarına neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiltere'de hapishanelerdeki aşırı kalabalık yüzünden bazı mahkumların hücrelerin tuvalet bölümüne konulan yataklarda yatmak zorunda kaldığı açıklandı.

Hapishaneleri denetleyen müfettişlerin raporlarında, Doncaster hapishanesinde kapasitenin 200 üzerinde mahkumun kaldığına dikkat çekilirken, bu nedenle iki kişilik hücrelerin, tuvalet bölümlerine konulan ek yataklarla üç kişiliğe dönüştürülmek zorunda kalındığı bildirildi. Serco adlı özel bir güvenlik firması tarafından işletilen Doncaster hapishanesinin 800 kişilik olarak inşa edildiği, ancak şu anda 1000 mahkumu barındırdığı hatırlatıldı.

İngiltere Ceza ve Tevkifevleri Başmüfettişi Anne Owers, mahkumların hücrelerin tuvaletler için ayrılan bölümlerinde yatırılmasının ''kabul edilemez'' olduğunu söyledi ve uygulamaya hemen son verilmesini istedi.
Avam Kamarası Adalet Komisyonu üyesi milletvekilleri tarafından hazırlanan ayrı bir raporda da hükümetin ceza politikasının hapishanelerdeki aşırı kalabalığın artmasına yol açtığına işaret edildi.

Komisyonun Liberal Demokrat Başkanı Alan Beith, cezalandırma sistemindeki daha uzun cezalar verilmesine yönelik politika değişikliğinin hapishanelerdeki beklenmeyen nüfus artışına yol açtığını belirtirken, hükümetten uygulanan politikanın gözden geçirilmesini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*