Mahkumlara kanlı check-up

  • Giriş : 20.04.2007 / 00:00:00

Meksika'da kar maskeli bir grup sağlık kontrolüne getirilen mahkum arkadaşlarını kurtarmak için hastaneye baskın düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Meksika'nın Tijuana kentinde silahlı bir grubun bir hastaneye düzenlediği baskın sırasında çıkan çatışmada en az 3 kişinin öldüğü bildirildi. Yetkililer, maskeli 8 silahlı kişinin baskını, polislerin mahkumları olağan sağlık kontrolleri için hastaneye götürdüğü sırada düzenlediğini kaydetti. Baskın sırasında polisle çıkan çatışmada ölenlerden 2'sinin polis olduğu açıklanırken catışmada ölen üçüncü kişinin ise mahkumlardan birisi olduğu belirtildi.

Yetkililer, silahlı grubun, başka bir olayda yaralandığı için hastanede tedavi gören bir arkadaşlarını kurtarmak için bu baskını düzenlediğinin tahmin edildiğini bildirdi. Silahlı çatışmaya askeri birliklerin de müdahale ettiği bildirilirken yetkililer askeri birliklerin dış koruma için orada olduklarını açıkladı. Yaralanan olup olmadığı belirtilmeyen baskın sırasında personel ve hastaların hastane binasından tahliye edildiği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious