Mahkumları kaçan gardiyan intihar etti

  • Giriş : 04.01.2008 / 09:50:00
  • Güncelleme : 04.01.2008 / 10:10:09

ABD'nin New Jersey eyaletinde, hapisten kaçan iki mahkumun not bırakarak yardımları için teşekkür ettikleri gardiyan intihar etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avukatı tarafından yapılan açıklamada, gardiyan Rudolph Zurick'in, evinin bodrum katında, kafasına ateş ederek intihar ettiği belirtildi.

Avukat Michael Mitzner, evli ve 4 yaşında bir kız çocuk sahibi olan Zurick'in, dedektiflerce sorgulandığını ve inceleme sürecinde yetkililerle işbirliği içinde olduğunu ifade ederek, ''İntihar edeceğine dair hiçbir işaret yoktu'' dedi.

Mitzner, müvekkilinin suçsuz olduğu iddiasını da tekrarladı.

Geçtiğimiz yıl 15 Aralık'ta, New Jersey'in Union bölgesindeki hapishaneden kaçan Otis Blunt ve Jose Espinosa adlı iki mahkum, arkalarında, 'Gardiyan [Zurick], gerekli aletler için teşekkürler. Sen gerçek bir dostsun. İyi tatiller' yazılı bir not bırakmıştı.

Kazdıkları tünelden avluya çıkan, oradan da üzeri jiletli duvarı aşarak kayıplara karışan mahkumlar, tünelin girişini, 1994 yılında gösterilen ''The Shawshank Redemption'' (Esaretin Bedeli) adlı filmdeki gibi bikinili kadın resimleri ile gizlemişlerdi.İki mahkum hala yakalanamadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious