Mahmud Abbas'dan yalanlama

  • Giriş : 15.06.2006 / 00:00:00

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, muhafızlarına İsrail tarafından hafif silahlar gönderildiği yönündeki haberleri yalanladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Abbas, İsrail'in muhafızlarına silah vermekten bahsettiğini, fakat bundan kendisinin haberi olmadığını öne sürdü. İsrail'in bu tür yalanları daha önce de yaydığını ifade eden Abbas, bu haberlerin amacının Filistin'e fitne sokmak olduğunu vurguladı.

Mahmud Abbas'ı barış ortağı olarak görebileceklerini bildiren İsrail yönetimi, Hamas ve El Fetih arasındaki gerginliğin Abbas'a suikast düzenlenmesiyle sonuçlanmasından endişe ettiklerini bildirmişti.

İsrail medyası, Hamas ile gerginlik yaşayan El Fetih'e 950 adet Amerikan yapımı M-16 tüfeği gönderildiği haberini vermişti. İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Londra'da yaptığı açıklamada, Abbas'a destek verilmesi gerektiğini belirterek silah sevkiyata onay verdiğini söylemişti. İsrail parlamentosu Knesset'in Dış İlişkiler ve Savunma Komisyonu Başkanı Tzahi Hanegbi de İsrail radyosuna yaptığı açıklamada silah sevkiyatının tamamlandığını doğrulamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious