Mahmud Ahmedinejad: Ortadoğu dörtlüsü Filistin'i 'sattı'

  • Giriş : 26.06.2007 / 14:57:00

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Ortadoğu Dörtlüsünü, Filistin'i İsrail'e "satmakla" suçladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ahmedinejad, yargı erki haftası dolayısıyla düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Filistin meselesine de değindi ve "Buradan Filistin halkına zulmeden siyonist rejime yardım edenlere sesleniyorum; bu kadar ihanet yeter. Neyin peşindesiniz? Büyük güçlerin arzuları peşinde mi? Allah'ın ve mazlumların rızası peşinde olun" dedi.

Ortadoğu Dörtlüsünü oluşturan ABD, BM, AB ve Rusya'yı eleştiren ve Filistin'i "satmakla" suçlayan Ahmedinejad, "Eğer Filistin halkını büyük güçlere satabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Siz bu girişimlerle milletlerin öfkesine neden oluyorsunuz. Bölgedeki milletlerin desteğini kaybediyorsunuz" dedi.

Bölge milletlerinin Filistin aleyhine girişimlere izin vermeyeceğini söyleyen Ahmedinejad, "Bölge milletleri artık uyanmıştır ve sizin ihanetlerinize sert şekilde karşılık verecek" ifadesini kullandı.

İran yönetimi, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın yeni hükümet atamasını "antidemokratik" olarak değerlendirmiş ve İsmail Haniye başkanlığındaki Hamas hükümetini desteklediğini açıklamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious