Mahmut Abbas, Moskova'da

  • Giriş : 29.07.2007 / 22:53:00

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Orta Doğu barış sürecinde Rusya'nın daha fazla rol oynamasını sağlamak amacıyla üç günlük ziyaret için Moskova'ya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Orta Doğu barış sürecinde Rusya'nın daha fazla rol oynamasını sağlamak amacıyla üç günlük ziyaret için Moskova'ya geldi. İtar-Tass ajansının bildirdiğine göre, Filistin'in Moskova Büyükelçiliği İkinci Sekreteri Ahmed Muslih Salir, Devlet Başkanı Abbas'ın Rusya ziyaretine büyük önem verdiğini ve Rus yetkililerle Orta Doğu'da ve Filistin topraklarındaki durumu değerlendirmek istediğini belirtti.
ABD, AB ve İsrail'in tersine Rusya tarafından terörist bir örgüt olarak görülmeyen Hamas'ın 15 Haziranda Gazze'yi güç kullanarak ele geçirmesinden bu yana Rusya'yı ilk kez ziyaret eden Devlet Başkanı Abbas'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile bir araya gelmesi bekleniyor. Rusya, ABD, AB ve BM, son dönemde barış görüşmelerini başlatmaya yönelik diplomatik girişimlerini artıran ve eski İngiltere Başbakanı Tony Blair'in yeni temsilcisi atandığı Orta Doğu Dörtlüsünün içinde yer alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious