Mahmut Tuncer, kaçak güreşti!

  • Giriş : 07.08.2006 / 00:00:00

Mahmut Tuncer er meydanından kaçtı ama ödülünü de aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'nin değişik bölgelerinden sporcuların katıldığı Aba güreşleri müsabakaları nefes kesti. Ata sporu olan ve Osmanlı döneminden bu yana Hatay ve çevre bölgelerinde düzenlenen Aba Güreşleri'ne binlerce vatandaş yoğun ilgi gösterdi.
Aba güreşlerine davetli olarak katılan Türk Halk Müziği'nin sevilen sanatçısı Mahmut Tuncer ise er meydanında Yayladağı Belediye Başkanı Tayfur Kızılkaya ile er meydanına inerek güreşti. Tosun Paşa filmini aratmayan güreşte Sanatçı Mahmut Tuncer, er meydanında köşe bucak kaçtı.

Belediye Başkanı Tayfur Kızılkaya ile güreşen Tuncer, önce Başkana yanaşmak istemedi, daha sonra hakemlerin araya girmesi ile güreş tutuştu. Davetlilerin heyecanla izlediği güreşte çok sayıda davul ve zurna da tempo tutarak güreşçilere moral verdi.

Yayladağı Belediye Başkanı'nın karşısında güreşen Mahmut Tuncer, önce başkandan uzuk kaldı, güreşmeye yanaşmadı ancak hakemin sanatçı Tuncer'i itmesi ile güreş başladı.

Tosun Paşa filminde izlediğimiz Kemal Sunal'ın güreşini hatırlatan Aba güreşini davetliler ilgi ile izledi. Müsabaka sonunda ise Yayladağı Belediye Başkanı Tayfur Kızılkaya ve sanatçı Mahmut Tuncer birlikte davul zurna eşliğinde oynadı.

Müsabaka sonrası sanatçı Mahmut Tuncer ve Belediye Başkanı Kızılkayaya madalyalarını AK Parti Hatay milletvekili Mehmet Soydan birlikte taktı. Müsabakanın ödülü olan 100 YTL'yi alan Mahmut Tuncer ise, yarısını belediye Başkanı Kızılkayya vererek örnek bir davranış sergiledi. Düzenlenen aba güreşlerine Hatay Valisi Ahmet Kayıhan, AK Parti Hatay milletvekilleri Sadullah Ergin ve Mehmet Soydan, AK Parti İskenderun İlçe Başkanı Orhan Karasayar, Yayladağı Kaymakamı Enver Ünal, Yayladağı Belediye Başkanı Tayfun Kızılkaya, Çevre ilçe ve belde belediye başkanları ünlü sanatçı Mahmut Tuncer ve bir çok vatandaş katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious