Mahsun Kırmızıgül'den iftar açıklaması

Mahsun Kırmızıgül'den iftar açıklaması.8392
  • Giriş : 22.03.2008 / 19:43:00
  • Güncelleme : 22.03.2008 / 18:45:29

Alzheimer Derneği'nin seminerine katılan Mahsun Kırmızıgül basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkücü Mahsun Kırmızıgül, Yaşlılar Haftası nedeniyle Alzheimer Derneği tarafından düzenlenen bir seminere, konuşmacı olarak katıldı. Yaşlı hayranlarının kendisine sorduğu soruları büyük bir içtenlikle yanıtlayan Kırmızıgül; hem yönetip hem oynadığı 'Beyaz Melek' adlı filmin kazandığı başarıda, filmde boy gösteren yaşlı ve emektar oyuncuların rolünün büyük olduğunu söyledi. Yakışıklı türkücü sözlerini şöyle sürdürdü:

SARP SETE HEP GEÇ KALIRDI

"Bu projenin içinde yer alan büyük ustalarımız işlerine çok bağlıydı. Ayrıca gençlere karşı çok büyük bir sevgileri vardı. Nejat Uygur ve Yıldız Kenter sete hepimizden bir saat önce gelirdi. Çekimler sabah 08.00'de bile başlasa, bu durum değişmezdi. Oysa aynı şey, biz gençler için geçerli değildi. Sete en geç Sarp Apak gelirdi. Ustalarımız varlıklarıyla hepimize örnek oldu, bizi motive ettiler."

YASA ÇIKARMAK YETERLİ DEĞİL!

'Beyaz Melek'i çekerken, filmi bir sosyal sorumluluk projesi olarak görmediklerini de belirten Mahsun Kırmızıgül, ekledi: "İnsanlar filmi o kadar sevdi ki, zamanla yaptığımız iş bir sosyal sorumluluk projesi haline geldi. Devletimiz yaşlıların evlerinde bakılmasıyla ilgili bir 'Beyaz Melek Yasası' çıkardı. Bence yaşlıların evlerinde bakılması için verilen maddi katkının yanı sıra, bu insanlara bakabilecek kişiler de yetiştirmek gerekiyor."

İFTAR SİYASİ DEĞİL İNSANİ

Basın mensuplarından, AKP'nin kapatılmasıyla ilgili olarak savcılığa gönderilen dosyanın içinde, kendisinin bu partinin iftar yemeklerine ve konserlerine katıldığını belirten bir dilekçenin bulunduğunu öğrenen Kırmızıgül şunları söyledi: "Gerçekten çok şaşırdım. Benim bugüne kadar farklı belediyelerde katıldığım iftarlar oldu. Bu iftar yemeklerinin AKP'yle hiçbir ilgisi yok. Hepsi tamamen insani yemeklerdi. Ben bu yüzden, özellikle basını sokmam bu yemeklere. Ben bütün partilerin gecelerine ve konserlerine gidiyorum. Biz sanatçıyız. Herhangi bir partinin güdümünde değiliz. Ben parti ayrımı yapmam. Çünkü sanatçılar bu ülkenin malıdır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious