Mahsun'un gizli dedektif ekibi

Mahsun'un gizli dedektif ekibi.14434
  • Giriş : 25.03.2009 / 09:14:00

Mahsun Kırmızıgül, gişe rakamlarından şüphelenince...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mahsun Kırmızıgül'ün vizyondaki filmi 'Güneşi Gördüm' 12 günde 1 milyon 552 bin seyirciye ulaştı. Ancak sinemalardan gelen gişe rakamlarından şüphelenen sanatçı, salonlara özel dedektiflik yapan ekipler yerleştirip seyircileri gizlice saydırdı.

Kırmızıgül, bu kontroller esnasında sinemalardan gelen gişe rakamları ile yapımcı firma olarak kendi yaptırdıkları sayımlar arasında bazı sinemalarda çok büyük farklılıklar tespit ettiklerini açıkladı.

Yaşanan mağduriyetin sadece kendine ait olmadığını belirten sanatçı, kaçırılan vergi sebebiyle başta Maliye olmak üzere Kültür Bakanlığı ve belediyelerin de konuya el atmasını istedi. Yapımcı firma Boyut Film, gişe rakamları ile gerçek seyirci arasında büyük fark olan sinema salonlarını notere belgeletti. Kırmızıgül, yapımcı firmanın uyarılarını dikkate almayan sinema salonlarının önümüzdeki günlerde açıklanabileceği uyarısında bulundu. Kırmızıgül ayrıca filminin kopyalanarak korsana düşmesini engellemek için 350 bin TL harcayarak her sinema salonunda gösterilen kopya filme ayrı bir kod işledi. Bu sayede korsan kopyanın hangi salondan çıktığının tespiti sağlanmış oldu.

Güneşi Gördüm, her kopyasında 6'şar tane gizli kod bulunan 350 kopya ile sinemalarda gösterime girmişti. Filmin içine yerleştirilen her bir kodun yapımcıya maliyetinin 100 dolar olduğu belirtilmişti. Her filmde 6 kod olduğu için film başı 600 dolar harcandığı ve 350 kopya için bu rakamın 210 bin doları (355 bin TL) bulduğu ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*