Mahsur kalan köpeği, itfaiye kurtardı

  • Giriş : 16.02.2006 / 00:00:00

Kağıthane Cendere'deki bir adacıkta mahsur kalan köpek gürül gürül akan buz gibi suya rağmen dereye giren itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kağıthane Cendere'deki küçük adacakta bir köpeğin mahsur kaldığını gören vatandaşlar durumu itfaiyeye bildirdi. Olay yerine gelen kurtarma ekiplerinin belirtilen bölgedeki tüm aramalarına rağmen köpek bulunamadı. İhbarı yapan kişi ile irtibata geçen İtfaiye Komuta Merkezi, vatandaş ile kurtarma ekipleri arasında irtibatı sağlayarak köpeğin tam yerini belirledi. Derenin ortasındaki adacıkta çalıların arasında hareketsiz bir şekilde yattığı için görünemeyen köpek ancak kıpırdayınca farkedildi.

Özel kıyafetlerini giyen 15 yıllık itfaiye eri Murat Yılmaz hiç tereddüt etmeden çamurların arasından geçerek dereye girdi. Kar yağışları ve yağmurlar nedeni ile akış hızı artan derede beline kadar soğuk suya giren Yılmaz, adacığa çıkarak köpeğin bulunduğu kısıma yöneldi. Köpeğin direnmesi ihtimaline karşılık yanında götürdüğü tasmalı demire gerek kalmadan köpek itfaiye erinin yanına gelerek etrafında dolaşmaya başladı. İtfaiye eri de bunun üzerine köpeği kucağına alarak karşı kıyıya geçirdi. Mahsur kalan köpek kıyıya çıkmasına rağmen kaçmayarak kendisini kurtaran itfaiye ekiplerinin yanından ayrılmadı.

Köpeği yaklaşık yarım saatlik aramaya rağmen bulabilen ve buz gibi sulara beline kadar girerek kurtaran itfaiye eri Murat Yılmaz, kendilerine verilen tüm ihbarları büyük bir titizlikle değerlendirdiklerini belirterek hangi şartta olursa olsun ister insan, ister hayvan görevlerinin can kurtarmak olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious