Mahzuni, Nurşani, Papur bir arada

Mahzuni, Nurşani, Papur bir arada.25839
  • Giriş : 28.11.2008 / 21:47:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 08:34:01

Babalarını bir arada dinleyemedik. Üç ozanın üç oğlunu birlikte dinleyebiliriz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Türkiye'nin en büyük ozanlarından Aşık Mahzuni Şerif, Aşık Ali Nurşani ve Aşık Abdullah Papur'un birlikte hazırladıkları bir albüm olmadı ama bu hayali üç ozanın oğulları gerçekleştirdi.

Türkiye'nin en büyük ozanlarının oğulları Deka Müzik'in yapımcılığını üstlendiği 'Üç Ozan Üç Oğul' albümünde bir araya geldi. Albüm yarın piyasaya çıkacak ancak Haber 7 ayrıcalığıyla albümden bir eser dinleyebileceksiniz.

Aşık Ali Nurşani, 'Ben bu iki değerli ozanla bir araya gelip bir albüm yapamadım. Bu içimde her zaman bir uhde olarak kaldı. Biz yapamadık çocuklarımız yapsın' diyerek ortaya attığı fikir yarın 'Üç Ozan Üç Oğul' adıyla piyasaya çıkacak.

Mart 2008'de başlayan albüm çalışmaları, hiçbir modern teknoloji kullanılmadan, babalarının çalıştığı stüdyolarda, eski şartlarla aynı kayıtlar tekrar yapıldı. Tek fark bu sefer oğullar babalarının eserlerini yorumladı.

Albüm hakkında bilgi veren De-Ka Müzik Yapım Koordinatörü Ahmet Güder, “ 'Üç Ozan Üç Oğul' isimli albüm için ozanlarımıza ait olan 120 eser seçtik. İlk etapta hedefimiz bu albüm içerisinde 16 eseri kullanmaktı. Bu ilkeyle yola çıktık. Ama Engin Nurşani'nin kaza geçirmesi ve albümü tamamlayamaması bizleri 12 eser kullanmaya mecbur bıraktı. Albümdeki tüm eserler Aşık Ali Nurşani'ye, Aşık Mahzuni Şerife ve Abdullah Papura aittir.” dedi.

Hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz günlerde Engin Nurşani talihsiz bir Trafik Kazası geçirmiş ve uzun süre hastanede kalmıştı. Kaza nedeniyle albüm planlandığı gibi tamamlanamadı. Her Ozan'ın bir eseri oğullar tarafından düet yapılmak üzere planlanmış ayrıca Engin Nurşani, Ercan Papur ve Emrah Mahzuni kendi besteledikleri bir eseri de seslendirecekti. Kaza nedeniyle albümde 12 esere yer verilebildi. Albüm zorunlu olarak, 1 düet 4 Engin Nurşani, 4 Emrah Mahzuni ve 3 de Ercan Papur'un seslendirdiği eserden oluştu.

Albümün çıkış parçası aynı zamanda fikir babası olan Ali Nurşani'ye ait olan 'Saçlarını Öremedim' adlı eser. Bu eseri Engin Nurşani, Emrah Mahzuni ve Ercan Papur birlikte seslendirdi.

Albümün hazırlığı sırasında duygusal anlar da yaşandı. Emrah Mahsuni babasına ait olan 'Efendim' adlı eseri seslendirirken gözyaşlarını tutamadı.


Albüm kapağında üç ozanın ve oğullarının hayat hikayelerinin de yer aldığı bir kitapçık bulunacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*