Makam görevlisi pasta-böreklerin parasını cebine attı

Makam görevlisi pasta-böreklerin parasını cebine attı.7181
  • Giriş : 27.08.2007 / 08:45:00

Abdüllatif Şener'in misafirlerine ikram ettiği pasta-böreklerin parasını makamındaki görevliler 'cebe indirdi'

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Pastane sahibi utana sıkıla arayınca bakan olaydan haberdar oldu, görevli memurluktan atıldı

22 Temmuz seçimlerinde aday olmayarak büyük süpriz yapan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in, misafirlerine ikram etmek için kendi cebinden aldığı "pasta ve böreklerin" parasının, bakanlıkta görevli bir yardımcısı tarafından çalındığı ortaya çıktı. Dürüstlüğü ile tanınan Şener'in zor günler geçirmesine neden olan, "börek parası skandalının" ayrıntıları şöyle:

Türk filmlerini aratmayacak börek skandalı bundan iki yıl önce yaşandı. Şener, devletin kendisine tahsis ettiği temsil ödeneğini kullanmayı doğru bulmayarak, misafirlerine ikram ettiği pasta ve böreklerin parasını, kendi cebinden ödüyordu. Şener, düzenli olarak pasta ve börekler için, makamında görevli olan personele para bırakıyordu. Bir gün pastane sahibi çekinerek Şener'i aradı. Ve Şener'e utanarak, pasta ve börek ücretlerinin ödenmediğini söyledi.

BORÇ YAZDIRMIŞLAR

Pastane sahibinden gelen telefon üzerine şok olan Şener, "Ben tüm pasta ve börek paralarını gönderdim. Bir yanlışlık olmasın" dedi.

Pastane sahibinin ısrarı üzerine Şener, pasta ve börek paralarıyla ilgili bir araştırma yaptı. Yapılan araştırmada, pastaları almak için gönderilen görevli personelin paraları pastaneye vermediği, pasta bedellerini de bakan adına borç olarak yazdırdığı saptandı. Bunun üzerine Şener, görevliyi başka bir kuruma gönderdi. Aynı görevlinin, gittiği yeni kurumda da Şener'in adını kullanarak, iş takibi yaptığı tespit edilince, görevli hakkında soruşturma açılarak, memurluktan atıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious