Makam otosunun camını balyozla kırdılar

  • Giriş : 17.10.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Güven Hastanesi’ne getirildiği sırada hastanede bulunan CHP eski milletvekili ve eski Turizm Bakanlarından İrfan Gürpınar, hastanede yaşananları şöyle anlattı:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

“Torunum doğduğu için hastanedeydim. Hastane sahibi Ahmet Küçükel’in odasında kahve içiyorduk. Önce bir gürültü oldu. Başbakanın makam arabası geldiğini gördük. Bir telaş yaşandı. Önce kapıyı açamadılar. Önce balyozla sonra demir cisimlerle camı kırmaya çalıştılar. Cam sağlammış ki zor kırıldı. Korumalar camı kırdıktan sonra kapıyı içerden açtılar. Acil servise sedye ile taşındı. Aradaki mesafe 20 metre kadardı. Baygın olup olmadığını göremedim. Ama geldiğinde büyük bir panik vardı. Korumalar ne yapacağını bilemiyordu.”

Başbakanlık sözcüsü Akif Beki, arabada yaşanan sorun için Başbakan'ın hastalığı ile ilgili bir durum olmadığını belirterek aracın kilit sisteminde sorun yaşandığını söyledi.

ŞOFÖR ANAHTARI İÇERİDE UNUTMUŞ

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Erdoğan'ın hastaneye geldiğinde makam aracının camının kırılarak çıkarıldığına ilişkin iddianın sorulması üzerine Fırat, şu bilgileri verdi:

“O ayrı efendim... Şoför ve koruma paniğe kapılıp dışarı çıkınca, tabii ki zırhlı bir araç, otomatik olarak kendi kendini kilitlemiş. Mesele bundan ibaret. İçerden kilitlenmiş, ancak o şekilde kırarak açılabilir. Çünkü anahtar da içerde kalmış, heyecanla şoför ve korumalar birden dışarı çıkınca, arabanın özelliğinden, zıhlı bir araç olmasından dolayı kendi kendini kilitlemiş. Sayın Başbakan da içerde kalmış.”

EMİNE ERDOĞAN HASTANEDE

Başbakan Erdoğan'ın hastaneye kaldırılmasının hemen ardından Güven Hastanesi ziyaretçi akınına uğradı.
Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan başta olmak üzere, bakanlar, milletvekilleri ve vatandaşlar hastaneye geldiler.

Bu arada, hastanenin bulunduğu Şimşek Sokak taşıt trafiğine kapatıldı ve park halindeki araçlar çekicilerle kaldırılmaya başlandı. Hastane önünde de yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious