Makedonya havaalanları TAV'ın

Makedonya havaalanları TAV'ın.5881
  • Giriş : 04.09.2008 / 20:51:00

TAV Havalimanları Holding, Makedonya’nın başkenti Üsküp’teki Büyük İskender, Ohrid’deki St Paul the Apostle Uluslararası Havalimanı ve İştip’teki Yeni Kargo Havalimanı ihalesini kazandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TAV Havalimanları Holding, Makedonya'nın başkenti Üsküp'teki Büyük İskender (Alexander the Great), Ohrid'deki St Paul the Apostle Uluslararası Havalimanı ve İştip'teki (Shtip) Yeni Kargo Havalimanı'nı işletecek.

TAV'dan yapılan açıklamaya göre, ihale şartnamesine göre TAV Havalimanları Holding Üsküp'teki Büyük İskender (Alexander the Great) ve Ohrid'deki St Paul the Apostle Uluslararası Havalimanı'nın 20 yıl süreyle işletmesi ile Shtip Yeni Kargo Havalimanı'nın yapımını üstlenecek.

TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, “Çok uzun süredir takip ettiğimiz bir projeden büyük bir başarıyla çıktık. Ortadoğu, Kafkaslar ve Kuzey Afrika'da işletmeleri bulunan TAV Havalimanları için Makedonya ihalesi Avrupa'nın kapılarını da açma misyonu taşıyor. Makedonya'daki havalimanları işletmeleri ile '10 Yılda 10 Havalimanı' hedefini 8 yılda yakaladık” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*