Makedonya'da yabancılık çekmiyoruz

Makedonya'da yabancılık çekmiyoruz.12900
  • Giriş : 15.07.2008 / 21:55:00

atv'nin sevilen dizisi 'Elveda Rumeli' sanıldığı gibi Üsküp'te değil, Atatürk'ün askeri eğitim aldığı Manastır'da çekiliyor. Dizinin oyuncusu Şebnem Sönmez, Manastır'da hiç yabancılık çekmediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

tv8'de Sunay Akın'ın 'Hayat Deyince' programına konuk olan oyuncu Şebnem Sönmez, Elveda Rumeli'yi çekmek için Makedonya'ya gittiğinde hiç yabancılık çekmediğini anlattı.

Dizi için Balkan topraklarına ilk gittiği andan itibaren çok şaşırdığını söyleyen Şebnem Sönmez, bu şaşkınlığının nedenini şöyle anlattı:

"Adımımı attığım ilk andan itibaren çok tanıdık ve sıcak geldi Makedonya toprakları. Hiç bir zaman yabancılık çekmedim. Çok şaşırdım, yabancı bir ülkeye gidip kendi işimi yapacak olsam da bambaşka bir toprakta, bambaşka alışkanlıkları olan insanların içerisinde acaba bir uyum sorunu yaşayacak mıyım diye çok meraklı gittim. Ama ilk andan itibaren asla böyle bir duygum yoktu."

Atatürk'ün ruhunun gezindiği yerdeyiz

Elveda Rumeli, Atatürk'ün askeri eğitim aldığı ve o zamanki adıyla Manastır, şimdiki adıyla Vitola'da çekilmesine rağmen Üsküp'te çekiliyor kanısı yaygın. Sönmez, bu durumu da şöyle aktardı:

"Üsküp'te çekim yaptığımızı düşünüyor herkes ama aslında biz Manastır'da Atatürk'ün ruhunun gezindiği yerlerdeyiz."

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*