Makelele bavulunu topladı

Makelele bavulunu topladı.7570
  • Giriş : 23.06.2007 / 09:21:00

Beşiktaş'ın transfer listesinde bulunan Makelele'den mesaj var. Chelsea'deki misyonumu tamamladım diyen Makelele İstanbul için bavullarını topladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gelin görüşelim
"Roman Abramovich ve Jose Mourinho ile görüşüp bonservisimde kolaylık sağlamalarını istedim. Kendilerinden gerekli sözü aldım. Chelsea’deki misyonumu tamamladım. İstanbul’a gelmek için hazırım."

Kalan iki yabancı kontenjanı için arayışlarını sürdüren Beşiktaş’ta dün sürpriz bir gelişme yaşandı. Daha önce temas kurulan ancak anlaşma sağlanamayan Chelsea’nin Fransız orta saha oyuncusu Claude Makelele, tatilini geçirdiği Şeyşel Adaları’ndan siyah beyazlı yöneticilere seslendi: "Chelsea’deki misyonumu tamamladım. Londra’ya gelin görüşelim."

Engel kalmadı
Chelsea Kulübü’nün patronu Roman Abramovich ile teknik direktör Jose Mourinho ile ayrılmak için izin istediği belirtilen Fransız yıldızın, bonservis konusunda gerekli kolaylığın sağlanacağı sözünü aldıktan sonra Beşiktaş’la temasa geçtiği ifade edildi.

Dün siyah beyazlı yöneticilerle bir görüşme yapan Makelele’nin, "İstanbul’a gelmek için hazırım. Artık önümde hiçbir engel kalmadı. Londra’da görüşelim" dediği öğrenildi.

İspanya’nın ünlü kulübü Barcelona’da forma giyen Brezilyalı stoper Edmilson’un menajerinin de siyah beyazlı takımın teklifine sıcak baktıklarını söylediği belirtilirken, Chelsea’de forma giyen Kamerunlu Geremi ile Celtic’in orta saha oyuncusu Gravesen konusunda da sıcak gelişmeler yaşandı. Beşiktaş’ın Makelele, Edmilson, Geremi ve Gravesen’den ikisi ile anlaşmak için çalışmalarını sürdürdüğü ifade edildi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, dün Futbol şube sorumlusu Celal Kolot ve dış ilişkiler sorumlusu Mario Berk’le birlikte teknik direktör Ertuğrul Sağlam’la transferler konusunda bir durum değerlendirmesi yaptı.

Fiyatları düşebilir
Sağlam’ın, "Dış transferde aceleci olmaya gerek yok. Ricardinho’nun ayrılıp ayrılmadığını bilmiyoruz. Şu anda takımdan gönderilmesini istediğim oyuncu yok. Makelele, Edmilson, Helguera gibi isimlerin fiyatları düşebilir. Bekleyip görelim" dediği öğrenildi.

Futbol şube sorumlusu Celal Kolot, Avrupa’nın üst düzey oyuncuları ile temas halinde olduklarını belirtirken, "Parasal hiçbir sorunumuz yok. Makelele ile pazartesi günü görüşmelere başlayabiliriz. İspanya ve İngiltere liglerinden yıldızlardan ikisini mutlaka alacağız. Taraftarlarımız kombinelerini şimdiden ayırtsınlar" dedi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious