Makina'ya 'Barda' baskını

  • Giriş : 13.02.2007 / 00:00:00

Geçen cumartesi Makina programına konuk olan 'Barda' filminin kadrosu için Bayülgen "İçip programa geliyorlar" deyince ortalık karıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Okan Bayülgen'in cumartesi geceleri Kanal D'de ekrana gelen Makina programından bu hafta geriye eğlence malzemesi değil, Nejat İşler'in başrolünü oynadığı "kulis arbedesi" kaldı. Bayülgen'in her hafta 10 kadar konuğu ağırladığı ve sabaha kadar devam eden programın bir bölümüne, rol aldığı Barda filminin ekibiyle katılan İşler damgasını vurdu.

Programa alkollü çıktılar
Bir grup gencin, eğlendikleri barı basan 5 kişi tarafından uğradığı işkence dolu dakikaları anlatan filmin başrol oyuncusu olan İşler, programa alkollü çıktı.
İşler, Bayülgen'in yayın arasında Barda ekibinin yayına alkollü çıkmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirmesi üzerine canlı yayını basmaya kalkıştı. İşler'in stüdyoyu basıp olay çıkarmasına güvenlik görevlileri ve ekip arkadaşları engel oldu. Bayülgen programına, saatler 02.00'yi gösterdiğinde, Barda filminin ekibinden yönetmen Serdar Akar, oyunculardan Nejat İşler, Hakan Boyav, Melis Birkan, Erdal Beçikçioğlu'nu konuk etti. Yayına alkollü olarak katılan Nejat İşler, önce ekip arkadaşları otururken ceketinin içine giydiği Pentagram yazılı siyah tişörtünü gösterip seyircilerle selamlaşmaya başladı. Bunun üzerine Bayülgen, "Nejat yaramazlık yapma!" diyerek oyuncuyu uyardı ve oturmasını istedi. Bayülgen'in "Nejat, filmdeki en şiddetli adam sen misin?" sorusuna İşler, "Filmde en fütursuz adam benim" yanıtını verdi ve ilginç yüz hareketleri yaptı.
Ekibin Mojo isimli bardan çıkıp yayına geldiklerini öğrenen Bayülgen, yayın sırasında gerginliğini belli etmemeye çalıştı. Ancak film ekibi gittikten sonra yayın arasında, "Biz onların filmine destek vermek istiyoruz, Mojo'da içip programa geliyorlar. Ayakta duramıyorlar" diye tepkisini gösterdi.


Stüdyoya kustu
Bu sırada stüdyodan henüz ayrılmamış olan film ekibinden Nejat İşler, Bayülgen'in bu sözlerini kulisteki kapalı devre yayın yapan televizyondan duydu. Bayülgen'in sözleri üzerine çılgına dönen İşler, canlı yayını basmak istedi. İşler, "Okan, ne demek istediğini bana söyleyecek" diyerek stüdyo girişine geldi. Güvenlik tarafından durdurulan İşler, stüdyonun girişinde kusmaya başladı. İşler'i ekip arkadaşları sakinleştirmeye çalıştı. Araya giren Serdar Akar, İşler'e sakin olmasını söylerken İşler, güvenlik elemanlarına vurmaya çalıştı. Arbede sırasında çıkan gürültü içeride canlı yayın yapılan stüdyoya kadar gitti. İşler'in arkadaşları tarafından stüdyodan uzaklaştırılmasıyla olay son buldu.
Makina programının yapımcısı Reyhan Tüysüz ise şöyle konuştu: "Biz kuliste ne oldu anlamadık. Sadece canlı yayın sırasında bir gürültü duyduk. Söylenenlere göre Barda filminin ekibi çekim sonrası hemen gitmeyip kuliste kalmışlar ve o sırada Nejat İşler, Okan'ın söylediği sözlere kızmış. Bizim bildiğimiz bu. Sonuçta Okan, konukların alkollü olmasının kendi problemleri olduğunu söylüyor."

Gırgıriye gibiydi

Olaya tanık olan programın konuklarından Ulaş Ay, "Her şey Gırgıriye filminin bir sahnesini andırıyor gibiydi. Bir anda inanılmaz bir gürültü koptu. İnsanlar birbirinin yakasına paçasına yapışmış, 'Yapma abi' diye birbirine bağırıyordu. Olay sonrası Okan Bayülgen gelip, 'Kim bağırıyor yav' dedi. Ancak öyle abartıldığı gibi bir olay yaşanmadı. İddia edildiği gibi Okan Bayülgen, Nejat İşler'in üzerine falan yürümedi" dedi. Programın diğer konuklarından Nalan da "Çok şiddetli bir gürültü duyduk. Nejat İşler alkollüymüş. Ben de olayın neden çıktığını, ne olduğunu tam anlamadım" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious