Makine ve otomotiv sektörü Şanlıurfa’da

Makine ve otomotiv sektörü Şanlıurfa’da.18139
  • Giriş : 13.11.2008 / 12:29:00

MÜSİAD, ‘Küresel Ekonomik Krizin Türk Otomotiv Sektörüne Etkileri’ni ve ‘GAP Çerçevesi İçerisinde Makina Sektörü’nün Geleceği’ni Şanlıurfa’da uzmanlarıyla tartışacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MÜSİAD Makine ve Otomotiv Sektör Kurulu Genişletilmiş İstişare Toplantısı, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan'ın katılımlarıyla 15 – 16 Kasım 2008 tarihlerinde Şanlıurfa'da gerçekleştirilecek.

Toplantı hakkında bilgi veren MÜSİAD Makine ve Otomotiv Sektör Kurulu Başkanı Necmettin Öztürk, “Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin önemli cazibe merkezlerinden birisi olabilecek olan Şanlıurfa'da Makine ve Otomotiv sektörünü yakından ilgilendiren kapsamlı bir zirve yapacağız” dedi.

Güneydoğu Anadolu Projesi'nin hızlandırılması ile bölgede Makine ve Otomotiv sektöründe büyük bir canlanmanın yaşanacağını ifade eden Öztürk, “İki gün sürecek olan programımızda; 'GAP Çerçevesi İçerisinde Makina Sektörü'nün Geleceği' ve 'Küresel Ekonomik Krizin Türk Otomotiv Sektörüne Etkileri' konusunda iki önemli toplantı yapacağız” dedi.

Makine Sektörü'nün Geleceği Değerlendirecek

15 Kasım 2008 Cumartesi günü El - Ruha Hotel'de gerçekleşecek olan “GAP Çerçevesi İçerisinde Makina Sektörü'nün Geleceği” paneline; KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, İstanbul İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Büyükdede ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreter Yrd. Dr. İsmet Yalçın konuşmacı olarak katılacak.

Krizin Türk Otomotiv Sektörüne Etkileri

16 Kasım 2008 Pazar günü El - Ruha Hotel'de gerçekleşecek olan ikinci toplantının gündemi ise “Küresel Ekonomik Krizin Türk Otomotiv Sektörüne Etkileri” olacak. Toplantıda; Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Öztürk, İstanbul YEDPA Yönetim Kurulu Başkanı Salih Atılgan ve Ekonomist Hikmet Baydar bir konuşma yapacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*