Maksim İsviçre'de canlandı

  • Giriş : 01.11.2006 / 00:00:00

Türkiye'de sönen gazino hayatı Avrupa'nın göbeği Zürih'te can buldu. Maksim Gazinosu bundan sonra gurbetçileri eğlendirecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Maksim Gazinosu'nun neonları Taksim Meydanı'nın orta yerinde parıldardı. Gazino ortamının sona ermesi, özellikle de kurucusu Fahrettin Aslan'ın ölümünden sonra kapılarını gece hayatına kapatan Taksim Maksim Gazinosu, bu kez İsviçre'nin Zurich kentinde hayat bulmaya başladı.

Mehmet Strohmeier ve Sibel Barış ortaklığıyla kurulan gazinonun ilk gecesinde ünlü sanatçı Petek Dinçöz ile Alişan sahne aldı. Dekorasyonu ve gazino gelenekleriyle Taksim Maksim'i aratmayan Zürih Maksim'deki gala gecesinde gurbetçilerin haricinde İsviçreli ve Almanlar da şovu izledi.

Alişan ilk defa bir gazinoda sahneye çıktığını bunun da İsviçre'de kısmet olduğunu belirtirken söylediği türkü ve şarkılar gurbetçiler tarafından çok beğenildi. Alişan’dan sonra sahneye çıkan assolist Petek Dinçöz ise Maksim Gazinosu'nun Avrupa'ya hayırlı olmasını diledi. 'Maksim Swisse' adıyla açılan mekanda en büyük sürpriz ise personelin, Taksim Maksim'e yıllarını veren işletme müdürü Neslihan Erzurumlu, Maksim'in müdürü İsmet Dedeoğlu başta olmak üzere çalışan şef ve garsonlardan seçilmiş olması.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious