Makukula "evet" dedi

Makukula
  • Giriş : 27.12.2007 / 08:27:00

Siyah beyazlılar, Slovak golcünün bonservisi için Vestel Manisaspor’a son olarak 3 milyon Euro önerdi. Eğer bu transfer gerçekleşmezse, Maritimo’da kiralık olarak forma giyen Kongo asıllı golcü ile anlaşmaya varılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DEVRE arasında kadrosunu güçlendirmek için ince eleyip sık dokuyan Beşiktaş, gol yollarındaki sıkıntıyı Vestel Manisaspor’un Slovak forveti Filip Holosko ile gidermek için çaba harcıyor. Holosko’nun bonservisi için 3 milyon Euro’yu gözden çıkarıp son teklifi yapan siyah beyazlılar, bu oyuncunun transferinin gerçekleşmemesi durumunda anlaşmaya vardıkları Portekizli Ariza Makukula’yı transfer edecekler. Tatilini yarıda keserek Nevzat Demir Tesisleri’nde karargah kuran Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, dün sabah erken saatlerde menajer Sinan Engin ve yönetici Mario Berk’le bir araya geldi. Başkan Demirören, Holosko’nun bonservisi için son olarak 3 milyon Euro önerdikleri Vestel Manisaspor Yönetimi’ne 24 saat süre verdiklerini belirtirken, bu oyuncunun alternatifinin de hazır olduğunu ifade etti. Menajer Sinan Engin ise, teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın alınmasını istediği Kongo asıllı Portekizli golcü Ariza Makukula’nın, siyah beyazlı takıma gelmeye hazır olduğunu vurguladı.

Sağlam 2 yıldır izliyor

Menajer Sinan Engin’le önceki gün bir görüşme yapan Ariza Makukula’nın İspanya’nın Sevilla takımının oyuncusu olduğu ve Portekiz’in Maritimo takımında kiralık olarak forma giydiği belirtildi. Makukula’nın Beşiktaş’a gelmeye hazır olduğunu belirten Sinan Engin, "Kendisi bana G.Saraylı Nonda’yı yakından tanıdığını söyledi. Portekiz Milli Takımı’nda da forma giyen genç golcü, iki yıldır teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam’ın takibinde" diye konuştu.

Yönetici Mario Berk ise, "Transferde çok hassas davranıyoruz. Hocamız, Holosko’yu çok istiyor. Manisaspor’a son teklifimizi verdik. Bizim önerdiğimiz paradan daha fazlasını veren çıkmaz. Holosko, Beşiktaş’a gelmeyi çok istiyor. Eğer bir aksilik olursa Makukula’yı transfer edebiliriz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious