Makyajla gelen güzellik

  • Giriş : 27.07.2006 / 00:00:00

Sürüp sürüştürüp yine de güzel görünmüyorum diyorsanız, üzülmeyin.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Her kadın daha güzel görünmek için çaba sarfeder. Bunun için makyaj ürünleri başrolü oynar. Fakat ne kadar çok ürün, o kadar çok güzellik demek değildir. Fazla bir makyaj, kadını güzel göstermek yerine çok çirkin de gösterebilir. Eğer bu konuda fazla deneyiminiz yoksa hiç merak etmeyin, Enes Bioestetik Center'ın sahibi Güzellik Uzmanı Nesrin Sürer, makyajla güzelleşmenin sırlarını verdi... Öğütleri kulak arkası etmeyin, zarif ve alımlı görünmenin keyfini yaşayın...

Öncelikle cildinizi size uygun temizleyici ile temizledikten sonra, bir miktar yine cildinize uygun bir krem ile nemlendirin.
Cilt tipinize ve renginize uygun bir fondöteni bütün yüzünüze ve çenenizin altına doğru düzgünce yayın. Fondöteni ince bir tabaka halinde sürmeye özen gösterin, bu şekilde daha iyi sonuç elde edeceksiniz.
Cildinizdeki kusurları bir kapatıcının yardımıyla gizleyin. Bunun için cilt lekelerine veya sivilce gibi yerlere bir miktar kapatıcı sürmeniz yeterli.
Gözlerinize farı sürerken önce tüm göz kapağına bir aplikatör yardımıyla farı sürün. istediginiz kısımlarda rengi azaltın, artırın. Göze gölge yapmak istiyorsanız bunu bir göz kalemi ile yapabilirsiniz. Uygulayacağınız ton, göz farından daha koyu olmalıdır. Yaptığınız bu çizgiyi bir pamuklu çubuk yardımıyla hafifçe yukarıya doğru dağıtın.
Kirpiklerinizin daha sık görünmesi ve göz biçiminizin daha iyi farkedilmesi için göz çevresine yani kirpik diplerinize çizgi çekebilirsiniz, ancak sert çizgilerden kaçının. Ve muhakkak kirpiklerinize rimel sürün.
Yanakları renklendiririken allığınızı yanak çukuruna iyice yayın. Allığı sürdüğünüz yerde sadece bir parlaklık olmalı. Boyanın nerede başlayıp bittiğini gösteren çizgiler olmamasına dikkat edin.
Dudaklarınıza çekici bir görünüm verebilmek için dudak çevrenize rujunuzun bir ton koyusu olan kaleminizle çerçeve yapın. Bir ruj fırçasıyla dudaklarınızı boyayın. Bu işlemden sonra dudaklarınıza biraz pudra sürüp ikinci bir kat ruj sürün. Alt dudağınıza biraz parlatıcı sürerseniz dudaklarınız daha çekici görünür.
Yoğurt maskesiyle cildiniz rahatlasın

Asit içermeyen, sütlü ya da bitki özlü sabunlar kullanın. Çarşı, marketlerde satılan sabunlar cildi kurutur. Güzellikte en önemli nokta cildinize uygun sabunun tercih edilmesidir. Pratik olarak, güneş banyolarından sonra evinizde bulunan malzemelerle hazırlayabileceğiniz doğal maskeleri cildinize uygulayabilirsiniz. Güneş banyosundan sonra hassaslaşan cildi rahatlatmak için yoğurt maskesini tavsiye ediyoruz. Bir yumurta sarısını taze yoğurdun içine koyun ve karıştırın. Yüz, boyun ve dekolteye kadar olan bölgeye sürün. 20-30 dakika beklettikten sonra yıkayın.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious