Mal bozuk, mal müdürü ne yapsın

  • Giriş : 26.08.2006 / 00:00:00

Silvan'da gazetecilerin sorularını da yanıtlayan AK Parti Diyarbakır milletvekili Arslan, bürokrasiden dert yandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Seçim bölgesi olan Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde incelemelerde bulunan AK Parti Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan, bazı bürokratların hükümetin icraatlarını engellemeye çalıştığını belirterek, "Mal bozuk, mal müdürü ne yapsın" sözleriyle bürokrasiye tepki gösterdi.

Silvan'da gazetecilerin sorularını da yanıtlayan AK Parti Diyarbakır milletvekili Arslan, bürokrasiden dert yandı.

Türkiye'de kolektif hırsızlık yapıldığını öne süren Arslan, "Çok üzücü ama maalesef bu gerçek. 3 yıl boyunca işine gelmeyen ama her ay maaşını alan insanlar var. Bu şekilde kollektif hırsızlık bile var. Bazı bürokratlar hükümetin icraatlarını engellemeye çalışıyorlar. İdeolojik düşüncelerden dolayı çalışmayan bürokrasi bir tarafa. Mal bozuk, mal müdürü ne yapsın" diyerek duruma tepki gösterdi.

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'nin (TEDAŞ) özelleştirileceği için hükümetin bu alana yatırım yapmadığını da itiraf eden milletvekili Arslan, Töyle devam etti: "Daha iyi hizmet verelim diye biz elektrik idaresinin dağıtım kısmını özelleştirme kararı aldık. Tabii siz bir malınızı satışa çıkardıysanız ona yatırım yapmıyorsunuz. Ekonominin kuralları bunu gerektiriyor. TEDAŞ adına özelleştirme sürecine girdiğimiz uzun zamandan bu yana ilave bir yatırım yapamadık. Biz burada o yanlışı yaptık. Devletin sıkıtlı bütçe imkanlarından dolayı oraya yatırım yapılacağına gerekli ihtiyaçlara harcama yapıldı. Dolayısıyla elektrik sorunu meydana geldi."

AK Parti İlçe Teşkilatı'ndan sonra Silvan Belediyesi'ni ziyaret eden Arslan burada Belediye Başkanı Fikret Kaya ile sorun haline gelen Silvan A.Ş konusunu görüştü. Milletvekili Arslan, Silvan'da yatırımı özendirmek için Silvan A.Ş'yi kurduklarını belirtti.

Silvan Belediye Başkanı Fikret Kaya da dışarıdaki Silvanlıları yatırıma davet ettiklerini dile getirdi.

206 Silvanlı işadamını davet ettiklerini ancak 101 işadamının davetiyeye icabet ettiğini aktaran Belediye Başkanı Kaya, "Ancak toplantıya katılan 101 işadamından sadece 33 kişi Silvan AŞ'ye para yatırmış olup ortak oldular. Silvan için gerekli yatırımlar yapılacaktır ve yatırımların önü açıktır" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious