Malatya çıkışını sürdürmek istiyor

  • Giriş : 12.09.2006 / 00:00:00

Malatyaspor, Türk Telekom'u yenerek çıkışını sürdürmek istiyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Malatyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Fahrettin Eserdi, Türk Telekomspor ile hafta sonunda oynayacakları karşılaşmadan da galibiyetle ayrılarak çıkışlarını sürdürmek istediklerini kaydetti.

Geçtiğimiz hafta kendi sahasında Altay'ı yenerek puanını 9'a çıkaran Malatyaspor'da hedef son üç maçtır alınan galibiyetlere bir yenisini daha eklemek. Teknik direktör Hayati Palancı nezaretinde çalışmalarına başlayan sarı kırmızılı ekipte moraller yerinde. Altay maçında girdiği iki mücadelede sakatlanarak oyunu terk etmek zorunda kalan İlhan Var'ın adelesinde ödem oluştuğu ve tedavisine başlanıldığı öğrenildi.

Malatyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Fahrettin Eserdi, Altay karşısında alınan galibiyetin memnuniyet verici olduğunu belirterek, "Ama bu maçı biran önce unutup Türk Telekom maçına odaklanmamız gerekiyor. Hedefimiz belli. Bu hedefe ulaşmak için her maça aynı ciddiyetle hazırlanmak zorundayız. Bir maçta elde edilen başarıyla rehavete kapılamayız. Malatyaspor yönetimi, futbolcu ve teknik kadrosu ile taraftarı bu bilince sahiptir." şeklinde konuştu.

Altay maçında takımın aldığı farklı galibiyete taraftarın büyük pay sahibi olduğunu ifade eden Eserdi, "İnönü Stadı'nı tamamen dolduran taraftarlarımız maç boyunca takımlarını desteklediler. Takımın galibiyete rahat gitmesinde başrolü oynadılar. Bu desteği ligin sonuna kadar görmek istiyoruz. Futbolcularımız güzel bir oyun sergilediler ve attıkları gollerle maçı farklı kazanmamızı sağladılar." diye konuştu.

Eserdi, taraftarların Malatyaspor'a zarar verecek en ufak bir harekette bulunmadığına dikkat çekerek, şunları söyledi: "Bu sezon kötü ve çirkin tezahürata büyük miktarda para cezaları veriliyor. Puan silmeye kadar giden cezalar var. Bu nedenle çok dikkatli olmamız gerekiyor"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious