Malatya Çocuk Yuvası 'artık güzel'

  • Giriş : 06.06.2006 / 00:00:00

Malatya 0-6 Yaş Çocuk Yuvasında yaşanan olumsuz gelişmelerin ardından, yapılan çalışmalar ve hizmetlerle yeni çehresiyle güven veriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mevcut yuvanın fiziksel şartlarını iyileştirilme ve yapılan modern eki bina ile yuva isminin Malatya 0-6 Yaş Sevgi Yuvası olarak değiştirilmesinin ardından son olarak yuva banyolarına termostatik banyo bataryaları takılacak. Termostatik banyo bataryalarının üzerinde bulunan sayaç sayesinde istenildiği takdirde su sıcaklığı 0 ile 50 derece arasında ayarlanabileceği gibi, kilit sistemi kullanıldığı takdirde ise su sıcaklığı 35 derecenin üzerine çıkamayacak.

Konuyla ilgili yuva yetkililerinden alınan bilgiye göre, yuva banyolarına kurulacak olan yeni sistem termostatik banyo bataryaları ile su sıcaklığını sabit sınırda tutulabileceği belirtildi. Bu sayede banyolarda yaşanacak olası sıcak su yanmalarını engelleyeceklerine dikkat çeken yetkililer, çocukların sıcak su ile kendilerine veya yuvada kalan diğer çocuklara zarar verme imkanı kalmayacağına belirtti. Ayrıca yeni sistemle çalışan personelin de hata yapma oranını en aza ineceği öğrenildi.

Öte yandan termostatlı banyo bataryaların temini için Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nce girişimlerde bulunulurken, İstanbul'da faaliyet gösteren hayırsever bir dernek tarafından 4 adet termostatik banyo bataryasının Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağışlandı.

Bir tanesi 300 YTL değerinde olan termostatik banyo bataryalarının 3 tanesi 0-6 Yaş Sevgi Çocuk Yuvası'na bir tanesi ise 7-12 Yaş Çocuk Yuvası'na takılacak. Yetkililer yuva içerisinde her alanda yenilik yapma çalışması içerisinde olduklarını, en küçük bir olumsuzluğa ve aksiliğe meydan verilmemesi için en alt birimden en üst birime kadar gerekli hassasiyetin gösterildiği kaydettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious