Malatya iki şehidini gözyaşlarıyla uğurladı

Malatya iki şehidini gözyaşlarıyla uğurladı.17700
  • Giriş : 13.08.2008 / 01:36:00
  • Güncelleme : 13.08.2008 / 01:37:09

Kara Pilot Kurmay Yarbay Miktad Şamdancı ve Jandarma Uzm. Çvş. Selim Kabataş'ın cenazeleri toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erzincan'ın Kemah ilçesi kırsalında askeri aracın geçişi sırasında, teröristlerce döşenen mayının patlatılması sonucu şehit olan Kara Pilot Kurmay Yarbay Miktad Şamdancı ve Jandarma Uzman Çavuş Selim Kabataş'ın cenazeleri, Malatya'da toprağa verildi.

Şehir Mezarlığı'ndaki camide düzenlenen törene, şehitlerin aileleri, yakınları, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız, Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, bazı Malatya milletvekilleri, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Malatya Belediye Başkanı Cemal Akın, Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören sırasında vatandaşlar, ''Kahrolsun PKK'' ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'', ''Askere uzanan eller kırılsın'' şeklinde sloganlar attı.

Kara Pilot Kurmay Yarbay Miktad Şamdancı'nın 22 aylık oğlu Tahsin Behiç Şamdancı, babasının tabutuna dokunurken duygusal anlar yaşandı.

Kılınan namazın ardından Şamdancı ve Kabataş'ın cenazeleri Şehir Mezarlığı'ndaki şehitlikte toprağa verildi.

Cenazeler toprağa verildikten sonra İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve 2. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız tarafından şehitlerin ailelerine Türk bayrağı ve şehitlerin fotoğrafları verildi.

''TERÖRLE MÜCADELEMİZ SÜRECEK''

Bu arada İçişleri Bakanı Beşir Atalay, cenaze töreni öncesinde Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz'ü ziyaret ederek bir süre görüştü.

Bakan Atalay, bir gazetecinin, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız'ın ''terörle mücadelede sona gelindiği'' yönündeki açıklamalarını hatırlatması üzerine, şunları söyledi:

''Bu ifadelerine ben de katılıyorum. İnşallah son çırpınışlarıdır. Özellikle hükümetimiz döneminde devletin bütün mekanizmaları terörle mücadeleyi bir bütünlük içinde çok yönlü olarak sürdürüyor. Sadece güvenlik olarak değil, sosyal siyasal ve ekonomik bütün boyutları ile terörle mücadele politikamız var. Çok iyi çalıştığımız, organize ettiğimiz ve kararlı bir şekilde yürüttüğümüz politikadır. Bu tür olaylar bizim o politikamızı hiçbir zaman etkilemeyecek. Yine demokratik süreçler içinde, hukuk devleti ilkelerini koruyarak, demokrasiyi asla teröre feda etmeden mücadelemizi sürdüreceğiz.''

Atalay, Malatya ziyaretinin üzücü bir vesile ile olduğunu ifade ederek, ''Hepimizin başı sağ olsun. Kolay değil, 9 şehit verdik. Terörle mücadele acı bir gerçeğimiz. Bir bütün olarak hepimiz kararlı bir şekilde terörle mücadelemizi sürdürüyoruz. Başta güvenlik birimlerimiz olmak üzere. Bunlar bizi hiçbir zaman yıldırmayacak. Terörle mücadele kararlılıkla sürüyor'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*