Malatya katliamında son gelişme

  • Giriş : 06.12.2007 / 16:41:00

Malatya Emniyet Müdürü, Günaydın'ın görüntülerinin silinmediğini duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Malatya Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, Malatya'da bir yayınevindeki cinayetlerin zanlılarından Emre Günaydın'ın hastanede yattığı sırada çekilen görüntülerinin silinmediğini söyledi.

Emniyet Müdürü Kahya, gazetecilerin, Emre Günaydın'ın hastanedeki görüntülerinin silindiği yönündeki iddialarla ilgili sorusuna, ''Silinme diye birşey yok'' yanıtını verdi.

Kahya, ''Olay tamamen adliyeye intikal etmiştir. Adli süreç devam ediyor. Ben yorum yapamam. Bütün dokümanlar adliyede. Bu soruları adliyeye sorarsanız daha net cevaplar alabilirsiniz'' dedi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürü Orhan Çağlıyan imzasıyla Malatya Cumhuriyet Başsavcığına gönderilen yazıda görüntülerin silindiğinin belirtildiği hatırlatılan Kahya, ''Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürü Orhan Çağlıyan'ın ismi geçebilir. Bu konuları adliyeden öğrenseniz daha doğru olur. Silinme diye bir şey yok arkadaşlar'' diye konuştu.

Öte yandan, Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ceyhun Ceylan, gazetecilerin bu konudaki sorularını yanıtsız bıraktı. Ceylan, gerekli gördüklerinde açıklama yapacaklarını söyledi.

Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde, Zirve Yayınevi'nde çalışan Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske ile Necati Aydın ve Uğur Yüksel boğazları kesilerek öldürülmüştü. Zanlılardan Salih Gürler (20), Cuma Özdemir (20), Hamit Çeker (19) ve Abuzer Yıldırım (19) olay yerinde yakalanmıştı.

Olaydan sonra üçüncü katın penceresinden kaçmak isterken düşerek yaralanan Emre Günaydın (19), İnönü Üniversitesi (İÜ) Turgut Özal Tıp Merkezinde tedavi altına alınmış, tedavisinin tamamlanmasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious