Malatya modern şehir parkına kavuşuyor

  • Giriş : 05.05.2006 / 00:00:00

Geçtiğimiz haftalarda Sümer Holding tarafından Malatya Belediyesi'ne devredilen araziye yapılması planlanan Sümerpark'ın inşaat ihalesi yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Malatya Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde tapusu alınan Sümer Holding'e ait yaklaşık 115 dönümlük Sümer İşçi Evleri yerinin modern bir şehir parkı yapılması amacıyla inşaat ihalesi yapıldı.

Belediye Meclis Salonu'nda yapılan ihale öncesi bir açıklamada bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Sevim, Malatya Belediyesi'ne devredilen yere yeşil alan ve park yapmak amacıyla 4734 Sayılı Kanun kapsamında bir ihale düzenlediklerini ve ihale sonucunda uygun fiyat teklifini veren şirketin parkın yapımına başlayacağını belirtti

Kapalı zarf usulü yapılan ihalede 12 firma tarafından 5 milyon 785 bin YTL ile 9 milyon 200 bin YTL arasında teklif verildiği öğrenildi. En düşük teklif olan 5 milyon 785 bin YTL'lik tutarın Erhan İnşaat tarafından verildiği kaydedildi.

İhalenin ardından bir açıklamada bulunan Başkan Yardımcısı Nurettin Sevim, firmaların verdikleri tekliflerin ihale komisyonu tarafından inceleneceğini ve sonucun ileriki günlerde ilgililer ile kamuoyuna açıklanacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious