Malatya'da 1 tutuklu sanık daha serbest

  • Giriş : 25.04.2007 / 00:00:00

Malatya'da 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan yayınevi baskınıyla ilgili tutuklanan 5 kişiden biri olan Turna Işıklı serbest bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Turna Işıklı cinayetlerin kilit ismi olduğu öne sürülen Emre Günaydın'ın kız arkadaşı.

Müdafi avukat Kadir Pektaş hakkında da, basına "gizlilik kararı olan konular" hakkında bilgi verdiği, gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

Pektaş, gazetecilere zanlıların hastanede tedavi gören Emre Günaydın'ı suçladıklarını söylemişti.

Öldürülen Alman Tilman Geske'nin eşi Susanne Geske'nin avukatı İbrahim Kanlı ise müvekkilinin zanlıları yönlendiren bir kişinin olduğuna inandığını söyledi.

Kanlı, Geske'nin olayda devletin hizmet kusuru olduğu gerekçesiyle maddi ve manevi tazminat talebiyle dava açmaya hazırlandığını da belirtti.

Avukat Kanlı, olaydan önce düzenlenen Paskalya Bayramı'na, cinayetin 5 zanlısıyla birlikte 1 kişinin daha katıldığını, polisin kimliği henüz belirlenemeyen bu kişiyi aradığını söyledi.

Emre Günaydın 24 saat izleniyor

Baskından sonra kaçmaya çalışırken ağır yaralanan zanlı Emre Günaydın, sıkı koruma altında tutuluyor. Günaydın 24 saat izlenen bir odada kalıyor. 2 güvenlik görevlisinin nöbet tuttuğu odanın kapısındaki kilit sistemi şifreyle açılıyor.

Malatya'daki saldırı

Malatya'da Hıristiyanlıkla ilgili kitaplar yayımlayan bir kitabevine 18 Nisan'da baskın düzenlenmiş ve biri Alman üç kişi öldürülmüştü.

İhbar üzerine yayınevine giden polis, iki kişiyi elleri ve bacakları sandalyeye bağlı ve boğazları kesilmiş halde bulmuştu. Boğazından, sırtından ve karnından bıçaklanmış halde hastaneye kaldırılan ve ameliyata alınan bir kişi de, aynı gün hayatını kaybetmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious