Malatya'da ishal salgını

Malatya'da ishal salgını.16803
  • Giriş : 30.08.2008 / 16:33:00

Malatya'nın Battalgazi ilçesinde 2 günde 189 kişinin ishal şikayetiyle sağlık ocaklarına müracaat ettiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, Battalgazi Belediyesinde düzenlediği basın toplantısında, vatandaşları şebeke suyunun tüketiminde dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Daşöz, iki günde sağlık ocaklarına müracaat eden kişi sayısının 189'a ulaştığını ifade ederek, şebeke suyunun kaynatılarak, sebzelerin de kaynatılmış su ile yıkandıktan sonra tüketilmesi gerektiğini kaydetti.

Daşöz, şöyle konuştu: ''Sağlık ve tedavide planlı programlı tedbirler aldık. Su ve kanalizasyon değerlendirmesi yaparak tedbirlerini aldık. Battalgazi ilçesinde özel bir durum var. Sürekli olarak ölçümler yapıyoruz. Vatandaşımızdan isteğimiz, şebeke suyunu tüketirken dikkatli davranmalarıdır. Sular tüketilmeden önce mutlaka kaynatılmalı. Sebzeler de kaynatılmış su ile yıkanmalıdır.''

Battalgazi ilçesinde kuraklık nedeniyle bir süre önce vatandaşın kanalizasyon borularını kırarak sebze ve meyve sulaması yaptığı bildirilmiş, belediye başkanı Selahattin Gürkan da 55 gün boyunca su verilmeyen ilçede vatandaşın sağlıksız bir çözüm arayışına girdiğini söylemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*