Malatyalılar kaysıyı internette satıyor

Malatyalılar kaysıyı internette satıyor.14338
  • Giriş : 14.04.2008 / 23:45:00

Kayısı üreticilerinin örgütü Kayısıbirlik'in eski genel müdürü Serhan Bayhan, 10 gün önce açtığı internet sitesinde kayısıdan yapılan 6 çeşit gıda ve çok sayıda kozmetik ürününü satışa çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Seby Food Uluslararası Ticaret Şirketi Sorumlusu Serhan Bayhan, yaptığı yazılı açıklamada, Özsan Sanayi Sitesi'ndeki 15 kişinin çalıştığı imalathanede gün kurusu diye de isimlendirilen naturel kayısıdan ürettikleri lokumları, 50 gram ve 100 gramdan oluşan kayısı paketlerini 10 gün önce internet ortamında satışa sunduklarını ifade etti.

İmalathanede 6 ay önce üretime başladıklarına işaret eden Bayhan, ayda 30 ton üretim yaptıklarını, yıllık üretimlerinin 600 tona yakın olacağını, üretimde kullandıkları kayısıyı üreticiden aldıklarını belirtti.

Kayısı ürünleri üretiminden 300 bin dolarlık ciro hedeflediklerini anlatan Bayhan, Fransa ve Almanya'da ürünün bayiliklerini kuracaklarını, Türk Hava Yolları ve büyük otobüs firmaları ile görüşüp ikramlık ürünlerinin arasına kendi ürünlerini almasını teklif edeceklerini söyledi.

-''3 AYDA 30 BİN YTL CİRO''-

Ürettikleri 6 çeşit gıda maddesinin yanı sıra başka bir firmanın kayısıdan ürettiği kozmetik ürünlerini de internette satışa sunduklarını ifade eden Bayhan, şöyle devam etti:

''www.sagliklilezzet.com internet sitesi açılalı 10 gün oldu, 40 satış yaptık. 3 ayda 30 bin YTL ciro hedefliyoruz. İnternet sitesinden yaptığımız satışlar için Türkiye'nin her yerinden talepler var. Satışa sunduğumuz ürünlerin bir bölümü bizim kendi ürettiğimiz ürün, ismi 'Serrap' Gizemli bir meyve olan kayısının pek çok faydasının yanı sıra, büyük bir bölümü daha ortaya çıkmış değil, ondan gizemi çağrıştıran bu ismi seçtik. Ürünlerin üretiminde 12 çeşit doğal baharat kullandık. İnternette de 50 gramdan 12 kilograma kadar sipariş verilebiliyor.''

İnternet sitesinin 1 yıllık maliyetinin 3 bin dolar olduğunu anlatan Bayhan, Malatya'da kayısı satılan pazara yöresel olarak ''Şire Pazarı'' dendiğini, şire pazarının artık internette olduğunu vurguladı.

Ürünlerin hiç bir kimyasal madde içermediğine dikkati çeken Bayhan, iade ve değiştirme imkanını da sağladıklarını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious