Malatya'nın Altın Kayısı Oteli kapandı

Malatya'nın Altın Kayısı Oteli kapandı.18685
  • Giriş : 07.05.2009 / 18:24:00
  • Güncelleme : 07.05.2009 / 17:50:37

Malatya İl Özel İdaresine ait Altın Kayısı Oteli'nin bugün itibariyle müşteri kabul etmeyerek kapatıldığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sami Er, yaptığı açıklamada, otelin demirbaş tespitinin yapıldığını ve kiracıların çıkarıldığını ifade etti.

Otelin şu ana kadar 3 kez satışa çıkarıldığını ancak, alıcı çıkmadığını belirten Er, ''Kiracıları çıkaracağımız haberinin ardından çok sayıda talipli çıktı'' dedi.

İl Genel Meclisi'nin alacağı karar doğrultusunda otelin yeniden satışa çıkarılacağını, satılamazsa kiraya verileceğini anlatan Er, şöyle konuştu:

''Otelin kapatılması için kiracılara bir uyarıda bulunmuştuk. Ancak, turist kafilesi aldıkları için kapatma işlemi biraz gecikti. Kendileriyle yeniden müşteri almamaları için protokol imzaladık. Şu anda arkadaşlarımız otel kiracılarıyla beraber demirbaş tespiti yapıyorlar. Otel artık satışı gerçekleştirilinceye kadar kapalı kalacak. Otel için belirlediğimiz değer 9 milyon 85 bin TL'dir. Bunun altında satmayı düşünmüyoruz.''

Malatya Belediyesi Esenlik A.Ş'nin de otele talip olduğunu ifade eden Er, ''Oteli alma noktasında oldukça kararlı görünüyorlar ama verdikleri miktar bizim istediğimizin çok altında. Bu nedenle satışın yapılması imkansız'' diye konuştu.

Er, yarın il genel meclisinde konunun detaylı tartışılacağını, otelin kiralanması veya satılması yönünde karar alınacağını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*