Malatyaspor, iki maç hakkında Federasyon'a başvuru yaptı

  • Giriş : 17.05.2006 / 00:00:00

Malatyaspor Kulübü, Turkcell Süper Ligi'nin 33. hafta karşılaşması Çaykur Rizespor-Denizlispor ve 34. hafta karşılaşması Denizlispor-Fenerbahçe maçlarıyla ilgili olarak Futbol Federasyonu'na başvurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Malatyaspor resmi internet sitesinde yapılan açıklamada ligin son haftalarında yaşananların, futbolda adaletin olmadığının göstergesi olduğu belirtildi.

Malatyaspor kulübü olarak, Çaykur Rizespor-Denizlispor ve Denizlispor-Fenerbahçe maçlaryyla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruda bulunulduğu belirtilen açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı: "Denizlispor'un Rize'de kazandığı maçın federasyonun şikeyle ilgilenen birimince yeniden incelenmesini talep ettik. Bu maçın mercek altına alınmasını istedik. Denizlispor-Fenerbahçe maçıyla ilgili talepte de bulunduk. Uyarmamıza karşın, oyun alanına o kadar konfeti yağarken karşılaşmanın tatil edilmesi gerektiğini düşündüğümüzü bildirdik. Denizlispor'un bu davranışından dolayı ağır cezaya çarptırılması gerektiğinin altını çizdik. Denizlispor Başkanı Sayın İpek'i şiddetle kynyyoruz. Mücadele devam ederken ortaya çykyp taibelerden bahseden "Sonuç ne olursa olsun konuşacadym ve her teyi açyklayacadym" diyerek ortamı bulandıran başkan, her şey kendi istedikleri gibi sonuçlanınca susmayı yeğleyip, şaibe iddiasının içerisine kendisini ve kulübünü gömmüştür."

Malatyaspor'da onurlu bir mücadele sonrası küme düşmüş olmanın üzüntüsünün yaşandığı belirtilen açıklamada, alınan her puanın alın teriyle puan hanesine yazıldığı bilinci ile Malatyaspor'un Süper Ligi başı dik terk ettiği vurgulardı.

Açıklamada, Malatyaspor'un bu onurlu mücadelesini kişilikli çizgisini sürdüreceği ve hak ettiği yer olan Süper Lige döneceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious