Malatyaspor teknik direktör arıyor

  • Giriş : 07.11.2006 / 00:00:00

Malatyaspor'da Teknik Direktör Hayati Palancı'nın istifası ile başlayan Teknik Direktör arayışları sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Malatyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Hakan Kodaman, takımın başına geçecek teknik direktör konusunda çok acele etmediklerini belirterek, en doğru kararı vermek için çaba sarf ettiklerini kaydetti. Malatyaspor'da forma giyen oyuncuların profesyonellikleri üst düzeyde olan oyuncular olduğunu ifade eden Kodaman, "Karşıyaka, teknik direktörden yoksun geldiği Malatya'da bizden 1 puan aldı. Teknik direktörsüz Mardinspor bizi yenmeyi başardı. Sonuçta bizim oyuncularımız da bu hafta teknik direktörümüz yetişmese bile çıkıp görevlerini en iyi şekilde yapacaklardır." dedi.

Kodaman, futbolculara verilen cezaların 'yönetim göreve gelir gelmez futbolculara cezalar yağdırdı' şeklinde anlaşılmasının doğru olmadığına işaret ederek, "Bu cezalar öyle biz yönetime geldik. Hemen herkese ceza verilen şeklinde gerçekleşmedi. Bunun elbetteki bir altyapısı bir geçmişi var. Yönetim olarak nasıl mükafat veriyorsak, gerekli gördüğümüz takdirde ceza vermemiz de normaldir." ifadelerini kullandı.

Bu arada Celil ile Şenol Yavaş'ın süresiz kadro dışı bırakılması tepki gördü. Malatyaspor taraftarları, cezanın oyunculara mı yoksa takıma mı kesildiğini anlayamadıklarını belirttiler. Taraftar, "Celil ve Şenol bu takım için çok büyük önem arz eden oyuncular. Son haftalarda Celil sakat olmasına rağmen teknik direktör Hayati Palancı tarafından görev verilince riske edilerek oynatılan bir oyuncu. Bu oyuncuların ceza gerektiren bir durumları varsa, bu para cezası şeklinde olmalıydı. Takımın şu önemli döneminde bu oyunculardan yararlanmamanın doğru olmadığına inanıyoruz." dediler.

Öte yandan Malatyaspor, Gençlerbirliği Oftaş ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarını Sinan Alkış yönetiminde sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious