Malatyaspor'da büyük üzüntü yaşanıyor

  • Giriş : 15.05.2006 / 00:00:00

Deplasmanda Gaziantepspor'a 1-0 yenilerek küme düşen Malatyaspor'da büyük üzüntü yaşanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakırspor ve Samsunspor'un ardından ligden düşen üçüncü takım olan Malatyaspor'da, teknik direktör Ümit Kayıhan, Malatyaspor'un küme düşmesini "dünyanın sonu değil" şeklinde yorumladı. Kayıhan'a göre Malatyaspor hiçbir şaibeye karışmadan maçlarını sahada kazanarak son haftaya kadar mücadelesini onuruyla yaptı. Ancak son maçta hakemin de takdir haklarını Gaziantepspor'dan yana yapması ile kendi kalesine attığı bir gol ile lige veda etti.

Malatyaspor'un küme düşme haberi ilde büyük üzüntü yaşattı. Bir grup taraftar Gaziantepspor aleyhine tezahürat yaparak bir müddet yürüdükten sonra dağıldı. Malatyaspor'un küme düşmesi ile Türkiye'nin bütün illerinde yapılan şampiyonluk kutlamalarının yapılmadığı belki de tek il oldu. Galatasaraylı taraftarlar Malatyaspor küme düştüğü için bir sevinç gösterisi yapmaktan çekindiler.

Malatyaspor'un küme düşmesi ile birlikte gözler yönetim kuruluna çevrildi. Yönetimin nasıl bir tavır içerisine gereceği merak konusu. Yönetim kurulu üyeleri bir açıklama yapmaktan kaçınırken, yönetimin olağanüstü toplanarak bazı kararlar alacağı öğrenildi.

Malatyaspor Kulübü Başkanı Hikmet Tanrıverdi daha önce yaptığı açıklamalarda takımın kötü gidişatında en büyük sorumluluğun bu takımın başındaki kişi olarak kendisinde ve yönetimde olduğunu açıklamıştı. Tanrıverdi ayrıca "Benim adım Tanrıverdi ise bu Stad'a bir gün tekrar omuzlarda geleceğim." ifadelerini kullanmıştı. Futbol kamuoyu 11 yıl aradan sonra 2000-2001 sezonunda Süper Lig'e çıkan Malatyaspor'un nasıl bir politika izliyeceğini merak ediyor.

Yönetimin istifa edip etmeyeceği yapacağı toplantıda alınacak olan kararla belli olacak. Yönetimin, teknik heyet ve oyuncularla ilgili nasıl bir karar alacağı da merak konusu. Malatyaspor taraftarı, yönetimin takımın başında kalıp takımı yeniden Süper Lig'e çıkarması gerektiğini düşünüyor. Gaziantepspor maçının ardından Malatyasporlu futbolcuların memleketlerine gittikleri öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious