Malatyaspor'da kazan kaldırıldı

Malatyaspor'da kazan kaldırıldı.14330
  • Giriş : 12.12.2008 / 16:43:00

Kartalspor maçının hazırlıklarını sürdüren Malatyaspor'da futbolcular, alacakları ödenmediği gerekçesiyle antrenmanı boykot etti ve idmana çıkmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Orduzu Pınarbaşı Nurettin Soykan Tesisleri'nde antrenman sahasına gelen futbolcular, 5 dakikalık yürüyüşten sonra antrenmanı bıraktı.

Kaptan Fevzi Tuncay, burada yaptığı açıklamada, takım olarak böyle bir karar aldıklarını, herkesin bu karara saygı duymasını istediklerini söyledi.

Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun kararı saygıyla karşıladığını ifade eden Fevzi Tuncay, şöyle konuştu:
''Bize verilen sözler vardı. Daha önce de bu takımda oynadım. Geçmişten bugüne gelen alacaklarım vardı. Ama verilen sözler yerine getirilmedi. İdmanı boykot kararı aldık. Hocamız da bu kararı saygıyla karşıladı. Kartalspor maçına kadar ne olur bilinmez. Maça çıkarak elimizden geleni yapacağız. Bu aşamada taraftarın bizi anlaması lazım. Maçta isterlerse tepki göstersinler, ama bizi anlamalarını istiyoruz. Sonuçta biz bu takım için ter döküyor, başarılı olmasını istiyoruz. Ancak yaşananlar bizi bu noktaya getirdi. Herkesten bu kararımıza saygı göstermesini istiyoruz.''

Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu da, sıkıntının büyük olduğunu, futbolcuların kendisiyle boykot kararını paylaştığını belirterek, şunları söyledi:
''Boykot kararı aldıklarını söylediler. Ben de saygıyla karşıladım. Yönetimin verilen sözleri yerine getirmek için bazı çalışmalar içinde olduğunu biliyoruz. Onlar da bu sıkıntıları gidermek için çalışıyorlar. Sıkıntıların bitmesi lazım ki maçlara motive olabilelim. Bu sıkıntı içinde ben de futbolcular da motive olamıyoruz. Bu noktada sadece yönetimin değil, herkesin destek olması lazım.''

Futbolcular, açıklamaların ardından tesislere gitti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*