Malatyaspor'da şok gelişmeler!

Malatyaspor'da şok gelişmeler!.14330
  • Giriş : 29.04.2008 / 12:29:00

Malatyaspor'un eski futbolcularından Celil Sağır'ın alacaklarından dolayı kulüpte haciz işlemleri başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dün akşam saatlerinde Nurettin Soykan Tesisleri'ne gelen haciz memurları kulüpte bulunan beyaz eşya, mobilya ve çeşitli elektronik aletlere el koydu.

Haciz işlemlerini yürüten Avukat Suat Uzun, kendilerine verilen vaatlerin yerine getirilmediğini öne sürdü. Malatyaspor yönetimi ile uzlaşmaya varmaları durumunda haciz işlemlerini durduracaklarını belirten Uzun, şunları söyledi:

266 BİN YTL ALACAĞIMIZ VAR

''Malatyaspor yönetimi bize verdikleri sözü tutmadılar. Biz daha önce haciz işlemleri için birkaç kez gelmiştik. Ama her seferinde bir şekil uzlaşmaya vardık. Ama bu kez olmadı. Biz haciz işlemlerini yapacağız. Yaklaşık 266 bin YTL alacağımız var. Biz bunu tahsil etmek zorundayız.''

Malatyaspor Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Ali Cengiz ise yaşanan bu olayın Malatyaspor tarihine kara bir leke olarak düştüğünü ifade etti.

ÖNCELİĞİMİZ MEVCUT ÇALIŞANLAR

Cengiz, şöyle devam etti: ''Malatyaspor eski yönetimi Celil Sağır ile 900 bin YTL karşılığında bir anlaşma yapmış. Bu paranın 400 bin YTL'si peşin verilmiş kendisine. Şu an biz yaklaşık 270 bin YTL'lik bir haciz ile karşı karşıyayız. Bizim böyle bir parayı ödeme gibi bir durumumuz olamaz. Bizim önceliğimiz mevcut çalışanlara ve futbolculara paralarını vermek.

EV KİRALARINI ÖDEYEMEYEN FUTBOLCULAR VAR

Bizim buradaki bazı futbolcularımız ev kiralarını ödeyemez durumda. Biz bu durumda kalkıp Celil'e bu parayı veremeyiz. Kesinlikle bu durum bizi çok rahatsız eder. Bize gelen bu tür hacizlerin hepsi haksızca. Hakan Korkmaz adlı oyuncunun Malatyaspor ile herhangi bir bağlantısı olmamasına rağmen bu oyuncunun kulüpten 150 bin YTL alacağı var. Daha sonra Metin Yıldız aynı durumda. TFF'nin bu duruma bir el atması lazım.

BU PARAYI ALIRSA CELİL NASIL UYUYACAK

Celil 11 maç oynamış ve 900 bin YTL'ye imza atmış. Biz futbolcularımızla tüm sezon oynaması karşılığında anlaşıyoruz. Biz bu parayı versek bile Celil nasıl rahat edecek. Nasıl uyuyacak biz onu bilmiyoruz. Buradaki her şey Özel İdare'nin malı. Avukat da burada. Gerekli olan uzlaşma zemini aramaya çalışıyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious