Maldonado F.Bahçe'de

Maldonado F.Bahçe'de.11422
  • Giriş : 19.01.2008 / 08:04:00

Fenerbahçe, Appiah'tan doğan boşluğu Şili'li futbolcu ile doldurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Önceki gün İtalya'da detaylı bir sağlık kontrolünden geçirilen Maldonado bugün imza için İstanbul'a gelecek. Bu transfer için kulübü Santos'a 2.5 milyon euro, 28 yaşındaki oyuncuya da yıllık 1.5 milyon euro ödenecek

F.BAHÇE AÇIKLAYACAK
Transferde sessizliğini koruyan
Fenerbahçe, 2008'in ilk büyük bombasını patlattı... Appiah'ın sözleşmesini donduran sarı-lacivertliler, Ganalı futbolcudan doğan ön libero sorununu Santos'un süper yıldızı Claudio Maldonado ile çözdü. Bu transfer için Alex'in menajeri Juan Figer'i görevlendiren Fenerbahçe yönetimi, İspanyol kulüplerinden daha önce davranarak işi bitirdi. Maldonado transferi, teknik direktör Arthur Zico'ya da rahat bir nefes aldırdı.

OYNAYABİLECEK
Önceki gün İtalya'da detaylı bir sağlık kontrolünden geçirilen 28 yaşındaki Maldonado'nun bugün İstanbul'a gelerek Fenerbahçe ile 4 yıllık sözleşme imzalayacağı belirtildi. Güney Amerika'da mevkisinin (ön libero) en iyisi olarak gösterilen Şili'li yıldıza yıllık 1.5 milyon euro verileceği, Santos'un da 2.5 milyon euro bonservis bedeli karşılığında ikna edildiği ifade edildi. Fenerbahçe, Maldonado'yu Şampiyonlar Ligi maçlarında da oynatabilecek.

Şili basını transferi doğruladı
Şili'de yayın yapan El Mercurio gazetesi, Claduio Maldonado'nun Fenerbahçe ile anlaştığını duyurdu. Gazetenin haberinde Maldonado'nun Zico, Alex ve Roberto Carlos faktörü nedeniyle tercihini Fenerbahçe'den yana kullandığı bilgisine de yer verildi. Şili'li futbolcunun menajeri Herminio Menendez de "Juan Figer, Maldonado'yu bir kulübe sattı" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious