Maldonado iddialı konuştu

Maldonado iddialı konuştu.10836
  • Giriş : 13.09.2008 / 15:23:00

Fenerbahçe'nin Şilili futbolcusu Claudio Maldonado, Şampiyonlar Ligi için, "Bize karşı oynamak, hiçbir ekip için pek kolay olmayacaktır" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe Gazetesi'nde röportajı yayınlanan Maldonado, zor bir grupta yer aldıklarını belirterek, "Bunu doğru ve açık şekilde söylememiz lazım. Fakat ortada bir gerçek daha var ki, o da bu zor grubun zor ekiplerinden birisi olmamızdır. Bu nedenle bize karşı oynamak, hiçbir ekip için pek kolay olmayacaktır" şeklinde ifadeler kullandı.

Fenerbahçe'nin geçen sezon elde ettiği başarının tesadüf olmadığını kaydeden Şilili futbolcu, şöyle devam etti:

"Bu başarıyı aynı şekilde tekrarlamak ve üzerine koymak istiyoruz. Geçen sezon, neredeyse Şampiyonlar Ligi yarı finaline adımızı yazdırıyorduk. Hatta belki de daha ileriye de gidebilirdik, fakat çeyrek finalle yetinmek zorunda kaldık. Bu sezon da takımımıza baktığımızda yeni ve kaliteli oyuncularımız oldukça fazla. Ayrıca başımızda da bize güvenen, bildiklerini bizimle paylaşmaktan ve onları en iyi şekilde aktaran iyi bir hocamız var."

Medyada kendisine yönelik eleştirilerin acımasız olup olmadığı sorulan Maldonado, Brezilya'da geçen 8 yılında farklı başarılar kazandığını, her zaman göz önünde bir oyuncu olduğunu, bu nedenle yapılan eleştirileri hak etmediğini bildirdi.

Kendisi için, eleştirilerin üstesinden gelip gerçek kimliğini sahaya yansıtmanın önemli olduğunu vurgulayan Fenerbahçeli futbolcu, eleştirilerle ilgili özetle şunları kaydetti:

"Bu eleştiriler beni çok etkilemedi. Çünkü 28 yaşındayım ve bu yaşa gelene kadar futbolun içinde çok şeyler gördüm. Geçen sezon önemli sakatlıklar yaşadım ve takıma giremedim. Bu yüzden de kendimi net bir şekilde ifade edemedim. İyi bir şekilde hazırlanamadığımın farkındaydım. Bu sene başından itibaren çok özenli bir şekilde, çalışmalarıma devam ettim ve gördüğünüz gibi şu ana kadar da her şey iyi gidiyor. Brezilya'da 8 yıl oynadım, birbirinden farklı başarılar kazandım. Her zaman göz önünde olan bir oyuncu oldum. Hak ettiğimi sanmıyorum. Fakat eleştirileri yine de normal olarak karşılıyorum. Benim için önemli olan eleştirilerin üstesinden gelip gerçek Maldonado'yu sahaya yansıtmak. Bu yolda mesafe alıp, iyi bir şekilde gittiğimi zannediyorum."

Futbol yaşantısında takım arkadaşı Alex ile birlikte forma giydiği Cruzeiro'ya transferinden sonra sürekli olarak ön libero mevkinde görev yapmaya başladığını ve takıma en fazla katkıyı sağlayacağı yerin bu bölge olduğunu anlatan Maldonado, oyun tarzı ve stiliyle ilgili olarak da şunları kaydetti:

"Herkesin bir oyun tarzı, stili vardır. Benim de tarzım, futbolu en güvenli bir şekilde oynamak ve sahanın her yerindeki arkadaşlarıma yardım edebilmektir. Ön liberonun asıl görevi, özellikle (A) bölgesi denilen defans oyuncuları ile (C) bölgesi, yani ilerideki hücum oyuncuları arasındaki bağlantıları kurabilmektir. Gereğinde oyunun yönünü değiştirerek atağı soldan sağa doğru açabilmek de lazımdır. Önemli olan, topa sahip olduğunuzda, onu, boş olan arkadaşlarınıza taşıyabilmektir. Şayet uygun durumda bir arkadaşınız yoksa, topu takımınızda tutabilmek pahasına, gereğinde yana da oynayabilirsiniz. İşte, bir kısım seyircinin hoşuna gitmeyen de bu gibi yan paslar olsa gerek. Ancak, ileride boş bir arkadaşınız yoksa rastgele ileriye vurmak yerine, gerideki bir arkadaşınızla paslaşmanız daha yararlı olmaz mı? Benim oynadığım mevkide çok fazla risk alamazsınız, benim oynadığım mevkide garantili pas yapmak zorundasınız. Zira kaptırdığınız topu bir anda kalenizde gol olarak görebilirsiniz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*