Maldonado sabır istedi

Maldonado sabır istedi.13400
  • Giriş : 30.01.2008 / 20:53:00

Fenerbahçe'nin yeni transferi Maldonado, taraftardan sabır istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fenerbahçe'nin yeni transferi Claudio Maldonado, savaşçı bir kişiliğe sahip olduğunu ve Fenerbahçe için elinden geleni yapacağını belirterek, "Takımım için savaşacağım. Fenerbahçe'ye gönül veren herkesten biraz sabır bekliyorum. Büyük bir kulübe geldiğimin, büyük futbolcularla ve büyük bir teknik direktör ile çalışacağımın bilincindeyim" dedi. Maldonado, Zico gibi bir Futbol efsanesiyle çalışacak olmanın kendisi için bir şans olduğunu ifade etti.

Fenerbahçe'nin yeni transferi Claudio Maldonado, FB TV'de Fenerbahçe'ye geliş öyküsünü, Futbol karakterini, hedeflerini ve Fenerbahçe camiası hakkındaki ilk izlenimlerini anlattı. Türkiye'ye gelmeden önce Fenerbahçe hakkında çok iyi şeyler duyduğunu söyleyen Maldonado, "Türkiye'ye gelmeden önce bana çok güzel şeyler anlatıldı. Geldiğim ilk andan itibaren de anlatılanların doğru olduğunu gördüm. Gelmeden önce Fenerbahçe'nin Türkiye'nin en büyük kulübü olduğu söylendi. Bu ilgiye şaşırdım. Havaalanına ayak bastığımdan bu yana bana gösterilen ilgiden dolayı kendimi Maradona gibi hissettim. Fenerbahçe'nin dışında Türkiye'nin futbola olan sevgisini bana anlatmışlardı, ama gördüm ki anlatılandan çok fazlası var. Başarılı olmak için buna alışmalıyım" diye konuştu.

Transfer teklifi almadan önce de Alex ile diyalog halinde olduğunu ve kendisinden Fenerbahçe ile ilgili bilgiler aldığını ifade eden Şilili futbolcu, "Transfer teklifini almadan önce Alex ile diyalog halindeydim. Fenerbahçe gibi büyük bir kulübe gelmek istiyordum. Fenerbahçe'den teklifi aldığımda çok mutlu oldum, düşünmeden kabul ettim. Brezilya'da kaldığım 8 yılda önemli deneyimler yaşadım. Libertoderos Kupası'na da katıldım. Bu kupa Şampiyonlar Ligi'ne
benziyor, ama Şampiyonlar Ligi daha kaliteli. Şampiyonlar Ligi'nde oynamayı hep istiyordum Fenerbahçe'nin de Şampiyonlar Ligi'nde oynaması beni daha da mutlu etti" dedi.

Orta sahada biraz daha defansa yönelik oynadığını söyleyen Maldonado, "Takım içinde yardımlaşmaya önem veren bir insanım. Tekniğimi öne çıkartırım. Defansif futbolcular daha çok koşmak zorunda kalırlar. Sakin bir futbolcuyum çabuk düşünürüm. Rakipten top çalma özelliğim var" ifadelerini kullandı.

Güney Amerikalı oyuncuların Avrupa futboluna alışmakta zaman zaman güçlük çektiği ile ilgili bir soruya Maldonado, "Güney Amerika'da oynanan futbolla Avrupa'da oynanan futbolun farkı olduğu bir gerçek. Güney Amerikalı oyuncuların Avrupa'ya adaptasyon süreci bu nedenle uzun olabiliyor. Ama benim için bu sürecin çok fazla olacağını düşünmüyorum. Çünkü Fenerbahçe'de çok fazla arkadaşım var. Onlar sayesinde bu süreç kısa sürecektir" şeklinde cevap verdi.

Zico gibi bir Futbol efsanesiyle çalışacak olmanın kendisi için bir şans olduğunu vurgulayan Maldonado, "Zico'nun Futbol mantığına göre adaptasyon sürecim çabuk olacak. Çünkü Brezilya usulü bir Futbol yapısı bulunuyor. Zico bir Futbol efsanesi. Ondan öğreneceğim çok şey olacak. Hocamla çalışıp en iyi performansı benim açımdan yakalayacağımıza inanıyorum" diye konuştu. Maldonado, Futbol dışındaki zamanını ailesi ve arkadaşları ile birlikte geçirdiğini söylerken, Futbol hayatında olduğu gibi çok sakin vesabırlı bir insan olduğunu dile getirdi.

33 numaralı formayı neden tercih ettiği ile ilgili bir soruya ise Maldonado, "3 Ocak doğumluyum ve 3'ün uğuruna inanıyorum. 3 numaralı forma Roberto Carlos'ta olduğu için ben de 33 numarayı tercih ettim. Ayrıca Şili Milli Takımı'nda da 3 numara giyiyorum" yanıtını verdi.

Fenerbahçe'de olmaktan mutlu olduğunu kaydeden Şilili futbolcu, "Bu büyük camiada olmaktan çok mutluyum. Fenerbahçe için elimden geleni yapacağım. Savaşçı bir insanım. Takımım için savaşacağım. Fenerbahçe'ye gönül veren herkesten biraz sabır bekliyorum. Büyük bir kulübe geldiğimin; büyük futbolcularla ve büyük bir teknik direktör ile çalışacağımın bilincindeyim" diyerek sözlerini noktaladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious