Malhun Hatun, 33. çıkardı

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

İzmir’in Menemen ilçesindeki Özel Yamanlar Malhun Hatun Lisesi, 2006 ÖSS’de Türkiye 33.’sü ve 55.’sini çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İlk binde 7 öğrenciyle iyi bir derece elde ettiklerini belirten Okul Müdürü Ahmet Kartal, EA-2’de Merve Yılmaz’ın 33., Gazali Demir’in 55. olduğunu kaydederek, bu başarının hem Menemen hem de okulları için çok önemli olduğunu söyledi.

Başarıların öğretmenlerle öğrencilerin samimi işbirliği ve iyi imkanlar neticesinde geldiğini ifade eden Müdür Kartal, "Okulumuzun iyi bir altyapısı var. Öğretmen ve öğrencilerimiz, bir aile ortamı içinde eğitime devam ediyor." dedi.

Kartal, öğrenciler Yılmaz ve Demir’in Türkiye’de okuyamayacakları üniversite olmadığını söyledi. Türkiye 33.’sü Merve Yılmaz ise başarısının tesadüf olmadığını belirterek, "3 yıldır bu okulda eğitim görüyorum ve yatılı kalıyorum. Bu başarıyı okulum ve öğretmenlerimin destekleri neticesi elde ettim. Düzenli çalışma ortamı ve kaliteli eğitim bu başarıyı getirdi." şeklinde konuştu.

Yılmaz, Boğaziçi Üniversitesi psikoloji bölümüne girmek istediğini söyledi. Türkiye 55.’si olan Gazali Demir de öğretmenlerinin ilgisi neticesinde ve düzenli eğitim sonucu bu başarıyı elde ettiklerini kaydetti.

İlk bin arasına giren öğrencilerden Selim Çetmen EA-2’de 675., Gülnihal Gelmez Sözel 1’de 622. ve EA-1’de 536. olurken Talha Başar Sayısal 1’de 985. oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious