Mali kriz her an siyasi kimlik kazanabilir

Mali kriz her an siyasi kimlik kazanabilir.8017
  • Giriş : 09.10.2008 / 23:45:00

Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, dünyada yaşanan mali krizin büyük bir siyasi krize dönüşebileceği uyarısında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, dünyada yaşanan mali krizin bir siyasi krize dönüşebileceği uyarısında bulundu.

Steinmeier, Potsdam kentinde düzenlenen "Sosyal Avrupamız" konulu bir toplantının kapanışında yaptığı konuşmada, AB'nin küresel finans krizinden ders çıkarması gerektiğini belirtti.

Avrupa ülkelerinde yaşayan vatandaşların haklı olarak tüm ülkelerin birlikte küresel krizden ders almalarını beklediğini ifade eden Steinmeier, politikacıların bu konuda başarılı olması gereğine işaret etti. Steinmeier, "aksi takdirde mali krizin bir siyasi krize dönüşebileceğini" kaydetti.

Politikacıların ekonomik kalkınma hedefine yeni bir yön kazandırarak vatandaşların mali sisteme duydukları güveni yeniden tesis etmelerini isteyen Almanya Dışişleri Bakanı, Avrupa ülkelerinin de maliye ve sermaye sisteminde yeni kurallar belirlemeleri gerektiğini söyledi.

Toplantıya katılan Bulgaristan Başbakan Yardımcısı Meglena Plugçieva da Avrupa ülkelerinin sosyal sorunlarla daha yoğun bir şekilde ilgilenmeleri çağrısında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*