Malik Fathi sözleşme uzattı

Malik Fathi sözleşme uzattı.10416
  • Giriş : 06.03.2008 / 21:31:00

Almanya 1. Ligi (Bundesliga) takımlarından Hertha BSC Berlin, Türk kökenli oyuncusu Malik Fathi'nin sözleşmesini bir yıl uzattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bild gazetesinde yer alan haberde, Hertha BSC Berlin'in, bu sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Malik'in sözleşmesini bir yıl uzattığı ve maaşını da 1 milyon Avro'ya yükselttiği ifade edildi.

Hertha BSC Berlin'in profesyonel takım sorumlusu Michael Preetz, Bundesliga'da 122 maçta forma giyen Malik'in 2009 yılına kadar takımda kalacağından dolayı memnun olduğunu belirtti.

Malik'in başlangıçta çok iyi bir gelişme gösterdiğini, ancak bir dönem iyi oynamadığını ifade eden Preetz, ''Malik son maçlarda yeniden istikrar sağladı'' dedi.

Sakatlığı nedeniyle geçen hafta oynanan MSV Duisburg karşılaşmasında yer alamayan, ancak bu sezon başkent ekibinde her karşılaşmada forma giyen Malik, sakatlığının geçtiğini, bundan sonra her karşılaşmada forma giymek istediğini belirtti.

Kicker dergisinde yer alan haberde ise, Malik'in Hertha BSC Berlin'de sözleşmesinin uzatılmasıyla bu yıl yurt dışında oynama yolunun kapandığı, Malik ile Galatasaray ve Spartak Moskova'nın da ilgilendiği ifade edildi.

Spartak Moskova'nın kendisiyle ilgilendiğini duyduğunu söyleyen Malik, ''Ancak ben ciddi bir şekilde ilgilenmedim'' dedi.

Malik'in danışmanı Eckart Wassong da Moskova'dan bir teklifin geldiğini doğrulayarak, Hertha BSC Berlin seçeneğini kullandığını ve Malik'in de sözleşmelere uyan biri olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious