Maliye Bakanı, katıldığı açılışta protesto edildi

Maliye Bakanı, katıldığı açılışta protesto edildi.5587
  • Giriş : 11.05.2006 / 00:00:00

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Termessos Bulvarı'nın açılışını yapan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, töreni izleyen bir grup vatandaş tarafından protesto edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Maliye Balkanı Kemal Unakıtan, Termessos Bulvarı'nın açılışı sırasında bir grup vatandaşın protestosuyla karşılaştı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Termessos Bulvarı'nın açılışını yapan Unakıtan, kürsüde partisinin hizmetlerini anlattığı sırada Kepez Bölgesi'nde tapuları iptal edilen bir grup vatandaşın protestosuna maruz kaldı. Ellerinde 'Kepez 2 B'lik değildir. Tapularımızı geri verin, Kepez'e 1.5 yıl sonra oy istemek için gelmeyin' yazılı dövizleri açan yaklaşık 100 kişilik grup, Bakan Unakıtan'ı kürsüde konuşmasını yaptığı sırada yuhaladı. Alkışlarla da eylemlerini devam ettiren vatandaşlar, 'Tapularımızı geri ver' diye bağırdı.

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'a sesini duyurmaya çalışan bazı vatandaşlar yerlerinden kalkarak, 'Tapularımızı sen elimizden aldın', Davaları sen açtın' diyerek protestolarını sürdürdü. Protestocu tapu mağdurları arasında bulunan CHP Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Sapan, "Halkın tapularını geri vermek için siz ne yaptınız. Bu halk sizin açtığınız davalar yüzünden sokakta kaldı. Bütün bunların sorumlusu sizsiniz" diye tepki gösterdi. Kürsüye yürümek isteyen bazı eylemciler, AK Parti'li yöneticiler ve partililer tarafından engellenirken, AK Parti İl Başkanı Hamza Taş da eylemcilerin bulunduğu yere kadar giderek öfkeli kalabalığı sakinleştirmeye çalıştı. Unakıtan'ın konuşmasını tamamlamasının ardından protestocular, polis kontrolünde tören alanını terk etti.

Konuşması sırasında yükselen seslere kulak veren bakan ilkin ne olduğunu anlamaya çalıştı. Vatandaşların taleplerini anladıktan sonra ise konunun 'hukuksal, hatta anayasal bir konu' olduğunu anlatmaya çalıştı. Ancak tepkileri dindiremeyen bakan, cadde açılışı için orada bulunduklarını belirterek, farklı amaçlarla orada bulunanları kınadı. Bakan bir ara, vatandaşların tepkilerine "Güneş balçıkla sıvanmaz" atasözü ile cevap verdi. Kürsüden protestocuları sakinleştirmeye çalışan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Kepez Bölgesi'ndeki tapu sorunuyla ilgili olarak mecliste çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Protestoların devam etmesi üzerine bakan konuşmasını bitirerek, Termesos Bulvarı'nın açılışını yaptı. Tepkiler karşısında neşesini kaybetmeyen bakan bazı vatandaşlarla selamlaştıktan sonra, açılışını yaptığı caddeyi makam aracı ile turladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious