Maliye Bakanı Kemal Unakıtan: Alnımız açık, başımız dik

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan: Alnımız açık, başımız dik.10922
  • Giriş : 11.06.2007 / 01:45:00

Kemal Unakıtan, ''Bizim alnımız açık, başımız dik milletin arasında dolaşıyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakan Unakıtan, AK Parti Eskişehir seçim koordinasyon merkezinde yaptığı konuşmada, 2002 yılında ülkenin karanlık bir dönemden geçtiğini belirterek, üniversite mezunu, meslek sahibi işsiz gençlerin yaşamak istemediği bir Türkiye devraldıklarını kaydetti.

AK Parti'yi eleştiren partilerin o dönemde ülke yönetiminde olduklarını ifade eden Bakan Unakıtan, şöyle konuştu:

''Bunun içinde ANAP var, MHP var. CHP ve DSP aynı tavanın balıkları. Onlar da var. Daha önce ne yapmışlar ki şimdi ne yapacaklar? Ülkeye hizmetleri yok. Eski iktidarlar milletin arasında dolaşamıyordu. Korkudan sağda solda toplantı yapıyorlardı. Bizim alnımız açık, başımız dik milletin arasında dolaşıyoruz. Evlatlarımıza güzel bir Türkiye bırakmanın mücadelesini veriyoruz. Bu öyle küçük bir mücadele değil. seçim döneminde herkes bir şeyler söyleyecek. Kimileri de söyleyecek bir şeyi olmadığı için ona buna çamur atmaya kalkacak.''

''LAFLA GEÇİRECEK VAKTİMİZ YOK''

Bakan Unakıtan, AK Parti'nin bir aile olduğunu belirterek, ''Bizim eskimiz, yenimiz yoktur. Bütün arkadaşlarla gönül birliği içindeyiz. Fahri Keskin ve Muharrem Tozçöken bana telefon etti. 'Bizim milletvekili olup olmamamız önemli değil, önemli olan Eskişehir'in alacağı hizmettir' dediler. Sırası gelen mecliste, sırası gelen buralarda vatandaşa hizmet eder'' dedi.

Bakan Unakıtan, Eskişehir'de sanayici, iş adamı ve fabrikaları tek tek dolaşacağını belirterek, Eskişehir'i çok güzel yerlere getireceklerini bildirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ve hükümetin Eskişehir'e önem verdiğini ifade eden Bakan Unakıtan, şöyle devam etti:

''Eskişehir'in altyapısını tamamlayacağız. Eskişehir'i cazibe merkezi yapacağız. Eskişehir basınına bakıyorum. Adaylar Eskişehirli mi değil mi? Eskişehirli olmuş kente hizmet etmemiş ne işe yarar? Lafla geçirecek vaktimiz yok. Eskişehirliler şunu bilsin. Bundan sonra ya Ankara'dayım ya buradayım.''

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious