Maliyeciler, Gazze yüzünden eli boş döndü

Maliyeciler, Gazze yüzünden eli boş döndü.11056
  • Giriş : 01.01.2009 / 09:30:00

Yılbaşı gecesi yurdun dört bir yanında denetime çıkan vergi memurları İsrail'in Gazze saldırısı nedeniyle gazinolarda aradıkları kalabalığı bulamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Vergi Dairesi ekipleri, yılbaşı nedeniyle kent genelindeki eğlence mekanlarında vergi denetimi yaptı. Gazino sahipleri bu yılbaşında ilginin düşük olmasından yakındı. İşyeri sahipleri müşteri azlığını mali krizden çok İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıların toplumda neden olduğu üzüntüye bağladı.

Vergi memurları bu yılbaşında da mesaideydi. Eğlence mekanlarını tek tek gezen memurlar, yılbaşı harcamalarının kayıt altına alınmasını sağlamaya çalıştı. Belgeleri eksik olan işyerlerine ceza kesen memurlar, işyeri sahiplerini adisyonların düzenli tutulması konusunda uyardı.

Vergi Dairesi'nde akşam saatlerinde toplanan 16 vergi denetmeni ve 210 yoklama memuru, Ankara genelindeki 305 işletmede denetim yaptı. Ekiplerin hareketi öncesinde açıklama yapan Denetim Koordinasyon Kurulu Müdür Vekili Yüksel Çelebi, işyeri sahiplerinin denetimlerden önceden haberdar edildiğini vurgulayarak, amaçlarının ceza kesmek değil, harcanan paraların kayıt altına alınması olduğunu belirtti. Daha sonra 32 denetim aracına binen memurlar, denetim yapacakları bar, gazino ve diskoteklere hareket etti. Eğlence mekanlarında belge denetimi yapan memurlar, muhtemel kazancı tahmin edebilmek için giriş yapan müşterilerden ne kadar ücret alındığı, işyerinde kaç kişi çalıştığı gibi sorular sordu. Bar ve gazinoları tek tek dolaşan memurlar, evrakları eksik olan işyerlerine cezai işlem uyguladı. Vergi memurlarının, eğlence yerlerindeki denetimleri sabah saatlerine kadar sürdüreceği belirtildi.

Barbie adlı gazinonun yetkililerinden İhsan Arslan, mali kriz yanında İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarının eğlenceye rağbeti azaltığını söyledi. İnsanların saldırılardan duydukları üzüntü nedeniyle gazinolara gitmek yerine yılbaşını evlerinde geçirdiğini söyleyen Arslan, "İsrail'i kınıyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*