Maliyeden yerel seçim öncesi uyarı

Maliyeden yerel seçim öncesi uyarı.8105
  • Giriş : 21.03.2009 / 12:31:00

Maliye Bakanlığı, 29 Mart yerel seçimlerinde oy kullanabilmek için TC kimlik numarası talep eden seçmenlere azami hizmet verilmesi için Nüfus Müdürlüklerini resmi bir yazı ile uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Maliye Bakanlığı, 29 Mart yerel seçimlerinde TC kimlik numarası bulunan belge ibraz ederek oy kullanılabileceğine ilişkin YSK kararının ardından Valiliklere bir yazı gönderdi.

Yazıda, YSK'nın bu konudaki açıklamasından sonra vatandaşların artan nüfus cüzdanı değiştirme taleplerinin karşılanmasına yönelik olarak nüfus müdürlüklerinin 29 Mart akşamına kadar hizmet vermesinin öngörüldüğüne dikkat çekildi ve bu çerçevede muhasebe birimlerinin de personel bulundurması gerektiği vurgulandı.

Yazıda, herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi bakımından, nüfus müdürlüklerinin nüfus cüzdanı taleplerini karşılamak için ilgili birimlerde yeterli personelin bulundurulması için gerekli tedbirlerin alınması istendi.

Yazıda, Muhasebe Yetkilisi Mutemetlerin Görevlendirilmeleri, Yetkileri, Denetimi ve Çalışma Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin parasal sınırlar ve oranlar hakkındaki Genel Tebliğ hükmü gereğince, gerekli güvenlik önlemlerinin alınması kaydıyla, nüfus müdürlüklerinde görevli muhasebe yetkilisi mutemetlerince 15 günlük süre beklenilmeksizin muhasebe birimi veznesine teslim edilmesi gereken tutara ilişkin limitin de yine 29 Mart'a kadar geçerli olmak üzere bin 600 liradan 10 bin liraya yükseltildiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*