Malta maçı öncesi ilginç yorum

Malta maçı öncesi ilginç yorum .14046
  • Giriş : 06.09.2007 / 08:40:00

UEFA, 8 Eylül Cumartesi günü A Milli Takım'ın Malta'yla deplasmanda oynayacağı Euro 2008 Elemeleri grup maçı öncesi ilginç bir yorumda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

UEFA'nın resmi internet sitesinde yer alan haberde, Malta Milli Takımı'nın 16. yüzyıldan kalma bir kuşatmadan esinlenerek Türkiye'ye karşı galibiyet elde etmek istediğini okurlarına aktardı.

Domenic Aquilina tarafından kaleme alınan yazıda, 1565 yılında Jean Parisot de la Vallette önderliğindeki Maltalı St. John Şövalyeleri'nin 3 aylık Osmanlı kuşatmasını başarıyla karşıladıkları, bu savunmanın askerlik tarihindeki en önemli zaferlerden biri olduğu ifade edildi. Maltalılar'ın bu zaferden sonra başkent Valletta'yı daha da güçlendirdikleri ve bir daha da böyle bir saldırıyla karşılaşmadıkları da okurlara aktarıldı.

UEFA, Malta'nın 8 Eylül Cumartesi günü Ta'Qali Ulusal Stadyumu'nda Türkiye'yle yapacağı 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri C Grubu karşılaşmasının Malta'nın Zafer Bayramı'na denk geldiğini de hatırlatarak, bugünün kuşatmanın sona erdiği gün olduğunun altını çizdi.

İlginç yorumlarını haberin devamında da sürdüren UEFA editörü, Malta Teknik Direktörü Dusan Fitzel'in şimdi La Vallette'nin 1565'teki görevini üstleneceğini ve Fatih Terim'in Türkiye'sine karşı beklenmedik bir zafer kazanmak isteyeceğini savundu.

Malta Teknik Direktörü Fitzel ise, siteye yaptığı açıklamada, kendi takımının çok nadiren bir maçın favorisi gösterildiğini, ancak Türkiye maçının tarihinin manidar olması nedeniyle bu maç için iddialı konuştuğunu ifade etti.

Malta kalecisi Mario Muscat da, bugün Malta'nın artık Futbol dünyasında saygın bir yerinin olduğunu savunarak, Euro 2008 Elemeleri'nde oynadıkları son iki karşılaşmada Norveç ve Bosna Hersek karşısında iyi oynadıklarını belirtti.

Muscat, Cumartesi günü zafer bayramlarında oynayacaklarımaçta her şeylerini ortaya koyacaklarını da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious