Maltepe'de liseli kız öğrenciye polis dayağı iddiası...

  • Giriş : 12.05.2006 / 00:00:00

Bir polisin, eteği kısa diye tartakladığı iddia edilen liseli Ö.S.'nin annesi Havva Serin, olaydan sonra kızının psikolojisinin bozulduğunu ve polis görünce korktuğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kızının o günden sonra polisten korkar hale geldiğini söyleyen anne Serin, olay günü kızının 08.30 sıralarında Emniyet Mdürlüğü önünden geçerek okula gitmekte olduğunu ve bu sırada bir polis memurunun giydiği kısa eteği gerekçe göstererek, "Utanmıyormusun bu etekle okula gitmeye" şeklinde sözlü saldırısına uğradığını ileri sürdü.

Havva Serin, bunun üzerine kızının polis memuruna "Hayır utanmıyorum.Annem ve babam benim bu şekilde okula gittiğimi biliyorlar" şeklinde cevap vermesi üzerine polis memuru tarafından tartaklandığnı iddia etti. Adli Tıp Kurumu'ndan alınan raporda, kızının bacaklarında oluşan morlukların tespit edildiğini kaydeden Serin, "Biz emniyetli olsun diye kızımıza, okula Emniyet Müdürlüğü'nün bulunduğu güzergahtan gitmesini söylüyorduk. Ancak, bu olaydan sonra benim polislere güvenim kalmadı. Her polis gördüğümde aklıma kızımın yaşadığı olay geliyor" dedi.

Polis memurunun, kızının kıyafetine karışmasına bir anlam veremediğni kaydeden Serin, bunun polisin görevi olmadğını belirterek şöyle konuştu: "Zaten kılık kıyafet konusunda okul yönetimi gerekli titizliği gösteriyor. Öğrenciler her sabah okulda sıraya geçerek, kontrolden geçiriliyor. Kızımın kıyafetinde bir anormallik olsaydı bunu bana okul yönetimi zaten bildirirdi"

Kızının, yaşanan olaydan sonra polis görünce paniğe kapılarak korktuğunu savunan Serin, kızının okulda da bu olay nedeniyle zaman zaman derste ağladığını ve öğretmenleri tarafından eve gönderildiğini söyledi.

Maltepe Meslek Lisesine giderek kızı Ö.S'ye, gazetecilerin kendisi ile görüşmek istediğini söyleyen Havva Serin, kızının tepkisi ile karşılaştı. Okul bahçesinde annesine "kesinlikle görüşmek istemiyorum" diyen Ö.S, okul binasına girdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious