Malum Albayın devreleri konuştu

Malum Albayın devreleri konuştu.13876
  • Giriş : 17.06.2009 / 23:52:00

Türkiye'yi karıştıran eylem planında imzası olan Albay Çiçek'in devre arkadaşı emekli Yarbay'dan ilginç ifadeler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İsminin açık yazılmasını istemeyen emekli Yarbay A.Y.Y., Albay Çiçek'in bu tür işleri yapacak bir kişi olmadığını belirterek, belgenin üstlerinden gelen talimatlar çerçevesinde hazırlandığını düşündüğünü söyledi.

Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek'in devre arkadaşı, skandal planı değerlendirdi.

KENDİ İRADESİYLE HAZIRLAMAZ

Çiçek'in, Kara Harp Okulu'ndan devre arkadaşı olduğunu ve daha sonra da diyoglarının devam ettiğini söyleyen A.Y.Y., 'Albay Çiçek demokrasiye inanan biri. Böyle bir belgeyi kendi özgür iradesi ile hazırlayacak biri değil. Ancak gelen talimatla böyle bir belgenin altına imza atar' dedi.

ANDIÇ DEĞİL BİR EYLEM PLANI

A.Y.Y şöyle konuştu: Bu belge andıç değil. Andıç, rutin iş ve işlemlerde astların üstlerine sunduğu belgedir. Eylem planı ise Karargah'ın ya da ilgili birimin yaptığı detaylı çalışmadır. Bu da isminden anlaşılacağı gibi bir eylem planı. Bu şekilde hazırlanan belge, Genelkurmay'dan izin alınmadan, 'kafama esti, ben böyle bir plan hazırlıyorum' diye hazırlanamaz. Bunun bir fikri altyapısı vardır. Daha sonra eylem planı aşamasına geçilir. Bunun için yazıya dökülür ve ilgili birimlere gönderilir. Burada eylem aşamasına geçildiğini görüyoruz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*